29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U13 | Povedené derby s Unhoští

V rámci 3. kola jarní části Okresní soutěže mladších žáků - skupina A se náš tým v neděli 7. dubna 2019 utkal s rivalem z Unhoště.

Přivítalo nás slunečné počasí, ale také ne příliš dobré hřiště, rozhodně nesvědčilo přesné kombinační hře. Tu jsme nahradili bojovností, dodržováním taktiky, dařilo se nám eliminovat zásadní hráče soupeře. To vše podpořeno dobrým výkonem gólmana.

Po bezbrankové půli se podařilo v druhé části 3x skórovat, hattrik našeho kreativce Adama zajistil cenné body. Samozřejmě zásluha je na celém týmu, co by nám byl platný hattrick, pokud bychom 4x inkasovali ...

Průběh zápasu zhodnotil hlavné trenér Jaromír Boháč (převzato z mobilní platformy, bez oprav diakritiky):

Kratke hodnoceni dnesni zapasu MZ s Unhosti.3:0. Zapas se bohuzel hral na velmi spatnem hristi a nam to velmi komplikovalo dobrou praci s micem. Po narocnem soustredeni*** a dobremu viteznemu vykonu proti FK Jablonec panovala obava, zda se v zapase neprojevi na hracich unava. Od zacatku utkani jsme  byli lepsim tymem, vypracovali jsme si i sance, ale skore zustavalo po prvnim polocase 0:0. Souper zahrozil pouze z ojedinelych protiutoku. Nas soustavny tlak nakonec pronesl uspech v podobe vedouciho golu. Souper se snazil vyrovnat a tak se musel vice tlacit do utoku a to bylo pro nas dobrou prilezitosti pro rychle protiutoky, ze kterych jsme pridali dalsi dva goly. Prvni po penaltovem faulu na Adama a druhy po krasne prunikove prihravce a dobrym Adamovym zakoncenim. Diky mnoha zranenim nastoupilo dnes za nas 6 hracu starsi pripravky a urcite se v zapase neztratili, naopak. Prispeli k dobremu vykonu naseho muzstva. Vzadu hral Kuba s jistotou, Dominik obcas podnikal rychle pruniky a Kuca s Vojtou se stridali na nejlepsim hraci soupere, ktery se diky jejich dobre hre neprosadil. Zaloznici se snazili byt v pohybu s rozdelovat mice. V utoku dnes nezklamal nikdo. Jen skoda, ze Lukas neprojevil vice snahy. Musime ale vsichni zlepsit pohyb bez mice.

FOTOGALERIE ZDE

***

V kontextu ještě zmíníme, týmy U11 a U13 absolvovaly v minulém týdnu 5 denní intenzívní soustředění v krásné areálu v Heřmanicích v Podještědí. Proběhly tréninky techniky, kondiční tréninky a také výkonostní testy.

Trenérům se podařilo se zajistit zápas s ligovým týmem FK Jablonec (2007). Tento se sehrál na 3x 30 minut. Do utkání jsme vstoupili s respektem a velkou odpovědností, po první třetině jsme prohrávali 1:2. Postupně jsme jsme se vyrovnali a touha uspět proti týmu s dobrým jménem se projevila, konečné skóre 8:5 pro Hostouň tým i rodiče potěšilo.

Již tuto středu 10. 4. 2019, od 17 hodin v Dobrovízi, nás čeká další utkání a to s týmem Vraný/Zichovec.

Přijďte nás podpořit!

Text, foto - Bohumil Kučera