29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U13 | Narazili jsme na Povltavskou FA. A narazili jsme...

V 10. kole KP Mladších žáků sezóny 2019/20 se náš tým U13 na hřišti ve Štěchovicích střetl v zásadním duelu "podzimu" s Povltavskou Fotbalovou Akademií (PFA). Věděli jsme, že duel bude těžký. Tento fakt nám možná trochu svázal nohy. Počasí se vytáhlo, bylo až letní a společně s kvalitou soupeře nás donutilo propotit dresy, přesto to na výhru nestačilo. V začátku utkání se hra přelévala převážně ve středu hřiště, nedařilo se nám vážně ohrozit bránu PFA, naopak jsme čelili rychlým protiútokům. Soupeř v 7. minutě dokázal využít špatné zpracování při rozehře, obrátil směr hry k naší bráně a pohotově skóroval. Za další 4 minuty nám přidal i druhou branku. Naši hráči se vzájemně snažili vyburcovat  k obratu, ale prostě nám to nešlo. V druhém poločasu jsme vystřídali brankáře, do kasy nastoupil Dan (a počínal si též výborně), Jirka posílil útok. A na hře to bylo znát, vyrovnala se. Soupeř ale opět velmi šikovně využil odrazu míče po zmatku v obraně a umístěnou střelou zvýšil na 3:0. Měl i další šance, ale ty skvěle vykryl gólman Dan a držel nás ve hře. Nevzdávali jsme to. Vytvořili jsme několik standardek, rohy ani volné kopy se nám ale nedařily, soupeř umně předskakoval, dokázal dobře postavit zeď. Až v 53. minutě dostal proti noze míč Matěj, provedl ještě šikovnou kličku do protipohybu soupeřova záložníka a pohotově přestřelil obránce i gólmana. Pěkná rána pod víko. Tým obživl, přidali jsme břevno. Jirka ze standardky pěknou střelou orazítkoval spojnici. Počítají se ale jen branky ...Výhra soupeře posunula na 1. místo tabulky, druhý je Vestec, my jsme třetí se ztrátou jednoho bodu, ale máme zápas k dobru. O hrot tabulky určitě zabojujeme.

K utkání se vyjádřil hlavní trenér Jaromír Boháč, mj uvedl: "Dobrý den, hodnocení dnešního zapasu s Povltavskou akademii. Dnešek budiž nám velkým poučením. Kvalitní soupeř nám nic nedaroval a my jsme mu darovali branky po našich chybách. I když se mi herně nedaří, tak musím ve prospěch celku odevzdat na hřišti 100% svých sil. A to bohužel u rady našich hráčů dnes neplatilo. Presto, že jsem upozorňoval a kladl důraz na pohyb bez míče, osobni souboje a včasné dostupováni, presto jsme soupeři poskytovali dostatek casu. Jedničku zasluhují oba gólmani, protože nás uchránili od podstatně větší prohry. Bohužel i těch par šancí, které jsme si vytvořili se nám nepodařilo proměnit. Ze se občas prohraje je normální, jde o to ale jak. Že nastanou určité změny je asi všem po dnešku jasné. Soupeř jako celek víc chtěl a proto právem zvítězil. Tentokrát budu adresný. Vyhodnoťte si svůj přístup k dnešnímu zapasu zda jste na hřišti nechali všechny sily a svůj um...(adresnou část hodnocení si necháme do kabiny, jak se říká)"

Povltavská FA - Sokol Hostouň 3:1 (2:0)

• FOTOGALERIE ZDE
  • VIDEOSESTŘIH ZDE

V sobotu 19. 10. 2019 od 11:55 v Dobrovízi nás čeká další těžký zápas, tentokrát se Spartakem Příbram. Chceme výhru, zajistila by nám postup na druhé místo, souběžně se totiž utkají vedoucí týmy Povltavské FA a Vestce, jeden z nich ztratí ...