24. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 28. kolo: Sokol Hostouň vs. FC Táborsko akademie (Hostouň)

U13 | Motorlet nás překvapil, podařilo se nám ale vývoj otočit

V rámci dohrávky Zimní ligy Motorlet se náš výběr mladších žáků, kombinovaný s hráči ročníku 2008, utkal s týmem pořadatelského klubu, konkrétně MOTORLET 08. Utkání se odehrálo na UMT "Klausovka" v Praze.

Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a pohyblivý, technicky velmi dobře vybavený soupeř (svižné kombinace, pěkná práce hlavou...) v krátké době vedl 3:0! Tradičně vlažný úvod z naší strany a možná i mírné podcenění šikovných kluků z Motorletu pak ale odeznělo a těsně před poločasem bylo již vyrovnáno, nicméně neodpustili jsme si další chybu a soupeř šel na přestávku o branku spokojenější, prohrávali jsme 3:4.

Trenér Jaromír Boháč využil pauzy k rozboru chyb, motivaci týmu a úkolování konkrétních hráčů.

Druhý poločas se nesl v duchu oboustranně pěkného bojovného fotbalu. Bylo vidět, že naši kluci cítí šanci na obrat, postupně zvyšovali důraz, a jakmile se podařilo vyrovnat, soupeř znervózněl a nám naopak začaly akce vycházet, branky padaly. Konečné účtování nás nakonec potěšilo, vezeme výhru 8:4. Jistě ale musíme přiznat, že soupeř měl brankáře v zastoupení. Podobně i my jsme ale testovali brankářské alternativy.

Obecná část komentáře hlavního trenéra Jaromíra Boháče:

Dobry vecer, hodnoceni dnesniho zapasu s Motorletem 08. Vstoupili jsme do utkani bez potrebne dynamiky, zdrave agresivity, rychlosti a herni pohody. Souper se velmi rychle ujal vedeni 3:0 a byl lepsim muzstvem. Vypadalo to, ze utkani skonci pro nas velmi nelichotivym vysledkem. Postupne jsme hru vyrovnali a do polocasu vstrelili 3 branky. Presto po nasi fatalni chybe sli na prestavku za stavu 4:3 pro soupere. V druhem polocase se nas herni projev zlepsil a to i diky tomu, ze nas souper uz nedokazal dostatecne a vcas dostupovat. Presto, ze nektere nase pohledne akce nebyly dobre v koncovce vyresene dokazali jsme se 5 x golove prosadit. Verim, ze se nasi hraci z prvniho polocasu pouci a v dalsich zapasech budeme hrat zodpovedneji.  Nasi hraci 2008 se v zapase urcite neztratili a svym vykonem stridajicich hracu prispeli ke zlepsenemu vykonu celeho muzstva....

(jmenovité hodnocené jednotlivců si ponecháme v tento moment jen do kabiny...)

Soupeři musíme poděkovat za pěkné utkání a férový průběh zápasu.