28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

U13 | MOTORLET BYL NAD NAŠE SÍLY, OPLATIL NÁM LOŇSKOU PORÁŽKU

Ve 2. kole  ZT mladších žáků - Globus Cup 2020, (podrobnosti o turnaji naleznete ZDE ) se náš tým utkal s MOTORLETEM 2007.

Kdo čekal vstřícné počasí jako v 1. kole, byl zklamaný, celé utkání drobně pršelo. Již od prvních minut bylo zřejmé, že dnes to bude těžké a soupeř má velkou chuť nám vrátit porážku ze soutěžního duelu na podzim. Nicméně více jak 20 minut náš tým vzdoroval a občasně též ohrozil bránu soupeře, bohužel v zakončení jsme byli nedůrazní a nepřesní. První branka padla po špatné komunikaci mezi vyběhnutým brankářem a obráncem, kdy tento nakonec odkopl míč sice od brány, ale byl zachycený volným bekem Motorletu. Ten celkem zkušeně a pohotově překopl téměř z poloviny hřiště vše, až do naší branky.

Prakticky stejným způsobem jsme záhy mohli trestat i my, ale nezdařilo se, nastřelili jsme jen brankáře, kreativita v útoku nám někdy trochu chybí. Obdržená branka bohužel otupila naše úsilí a v součtu s tlakem povzbuzeného soupeře docházelo k individuálním chybám. Postupně jsme obdrželi do půli další branky, až na 0:5. O přestávku jsme si vydechli a chtěli jsme vstřelit alespoň nějaké branky. To se nám podařilo, hra se mírně vyrovnala, dali jsme 2 branky. Nebyli jsme daleko od třetí. Soupeř ale situace ustál a naopak zvýšil. Postupně jsme ztráceli sílu, s tou naopak lépe hospodařili hráči Motorletu, možná i proto, že tým byl složen z hráčů 2007, velká část týmu našeho je ročníků 2008 a dokonce 2009. To ale není samozřejmě omluva. Sportovně uznáváme, že Motorlet vyhrál zcela zaslouženě, mrzí nás ale vysoké skóre, které úplně neodpovídalo obrazu hry. A to ještě náš gólman několik tutovek doslova vytáhl. Do každého duelu chceme jít hrdě a s cílem vítězit. Každý zápas má svůj význam, máme nová vodítka co zlepšit, viděli jsme řadu šikovných hráčů i řešení situací u soupeře, a to nás opět v kombinaci s odezvou v tréninku může posunout dále.

Hlavní trenér Jaromír Boháč k utkání uvedl (bez oprav diakritiky, převzato z mobilu):

Dobry vecer, hodnoceni zapasu s Motorletem 2007. Vysledek 4:11. Priprava pred utkanim byla hodne nervozni, skoro hekticka, ale prvnich 15 minut se to na kvalite nasi hry neprojevilo. Presto, ze jsme po nestastem odkopu Kuci prohravali 0:1, hrali jsme svoji hru a s ligovym souperem vyrovnanou partii. Bohuzel jsme na rozdil od soupere prestali v druhe casti 1.polocasu behat, vyrobili fatalni chyby, ktere souper potrestal a polocasovy vysledek 0:5 byl az prilis kruty. Zacatek 2.polocasu byl v nasi rezii, snizili jsme na 2:5, a kdyby Jirka promenil samostatny unik v gol, tak bychom se souperi priblizili na rozdil 2 branek. Bohuzel se tak nestalo, opet jsme prestali hrat aktivne a vyrobili dalsi chyby a darovali souperi opet komfortni naskok. Za zminku jeste stoji rychle provedeni primeho kopu Jirky, ale s pribyvajicim casem jsme stale nemeli jistotu na mici a i diky odstoupeni nasich dvou zranenych hracu, souper nemel zadny problem dovest zapas do vitezneho konce a jeste navysit po opet nacich fatalnich chybych skore na konecnych 4:11. Smutnym konstatovanim je,ze jsme souperi darovali 8 golu, a to pri kvalite hry soupere bylo strasne moc. Vysledek me mrzi hlavne kvuli hracum. Pokud se ale z nasich chyb nepoucime, budeme s kvalitnimi tymy vzdy tahat za kratsi konec. JB

MOTORLET PRAHA vs. Sokol Hostouň 11:4 (5:0)

Sestava: Čáp – Fanta, Šíp, Kašpar, Kučera, Boháčová, Táborský, Klíma, Myslík, Dhouieb, Břízová, Tomášek, Miler,

Branky: Fanta 4x

FOTOGALERIE ZDE

V nedělí 26. ledna 2020 od 15 hodin se na UMT v Králově Dvoře utkáme v dalším kole soutěže s místním týmem FK KRÁLŮV DVŮR.

Text, foto:  Bohumil Kučera