10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

U13 | KP: Slaný jsem přehráli jasně, s Berounem smírně

Druhé a třetí kolo KP Mladších žáků sezóny 2019/20 nám přineslo za soupeře postupně Slaný a Beroun.

SK Slaný jsme přivítali ve středu 28. 8. 2019 na hřišti v Dobrovízi. Úvod zápasu se odehrál oboustranně opatrně, týmy se oťukávaly na středu hřiště. Postupně jsme se dostali do tempa a první branka nám přidala na převaze. Skóre jsme navyšovali až na poločasových 5:0. Druhou půli jsem ale zvolnili nebo spše ubrali na pozornosti a soupeř postupně též trefovat naši svatyni. Jedna z jeho branek padla též z penalty. Nicméně i my jsme postupně přidávali góly a konečné skóre 9:5 sice znamenalo výhru, ne však spokojenost zejména s hrou v druhém poločase.

K zápasu se hlavní trenér Jaromír Boháč vyjádřil následovně: " V mužstvu soupeře bylo několik šikovných a důrazných hračů, kteří nám dělali problémy, nicméně jako mužstvo jsme měli větši kvalitu jak individuální, tak herní. V 1.poločase jsme dobře zakončovali i ze sřrední vzdálenosti, dobře bránili a tak se o přestávce zastavilo skóre na 5:0. O přestávce jsem po hráčích chtěl, abychom zrychlili hru ve středu pole, více hledali meziprostory a více se nabízeli. Herně jsme převedli řadu hezkých akci, ale přestalo se nám dařit zakončení. Mnoho šanci i 100% zůstalo nevyužitých. Bohužel opadla i naše pozornost při bráneni a tak soupeř dal po našich fatálnich chybách 5 gólů. To by se nám stávat nemělo. Konečný výsledek 9:4 je díky neproměňování našich šancí pro soupeře přijatelný. Přijdou určitě těžší utkání, a proto je potřeba se vyvarovat zbytečných chyb. V neděli na Beroun již budou další hráči a tak to snad bude ještě lepší." JB

HOSTOUŇ - SLANÝ 9 : 5         >>> FOTOGALERIE ZDE

Nedělní zápas s týmem Český Lev Union Beroun na hřišti soupeře, to byla mnohem těžší záležitost.

Po zbytečné chybě obránce, kdy jsme soupři na první branku doslova přihráli se nám nedařilo kontrovat a vyrovnat, byť v poli naše hra nebyla úplně špatná. Do šaten jsme odcházeli za stavu 0:1. Po přestávce jsme prakticky z prvního proti útoku dostali další branku a vypadalo to s námi dost špatně. Co je skvělé, tým se nepoložil a bojoval. Výsledkem byly postupně dvě branky, vyrovnali jsme a nebyli jsme daleko od otočení zápasu. Konečná remíze byla spravedlivým rozuzlením. Možná nás trochu mohou mrzet jen neodpískané fauly v pokutovém území, které by v první půli znamenaly penalty a nejspíše úplně jiný průběh zápasu.

Jaromír Boháč to ze své pozice komentoval následovně: "Dvě zbytečné chyby, dnes bohužel špatná střelba a zásadní nerozehranost a nepřipravenost některých hráčů. Naštěstí oba naši golmani se dnes postarali alespoň o remizu. Během letní přestávky jsme ztratili svoji herní tvar a co jsem si myslel, že už zvládáme, tak při dobrém pohybu soupeře máme obrovské problémy. Prvni dotek, přihrávky do pohybu, pohyb bez míče, komunikace mezi hráči, rychlost a dobré řešení situací. Bohužel ani s nasazením některých hráčů se takto krajská soutěž hrát dobře nedá. Od pondělka se opět vrátíme k pořádným společným tréninkům." JB

BEROUN - HOSTOUŇ 2 : 2         >>> FOTOGALERIE ZDE

Text, foto: Bohumil Kučera