U13 | Hořká prohra s Hořovickem mrzí

V posledním 15. kole podzimní části  KP Mladších žáků sezóny 2019/20  jsme se v neděli 17. listopadu 2019 utkali s Hořovickem.

Chtěli jsme uspět a zakončit „podzim“ výhrou. Ale …

Do utkání jsme vstoupili aktivně a od branky nás dělily nepřesnosti v zakončení. Nelze bohužel nezmínit dva přehlédnuté fauly soupeře na naše hráče v pokutovém území. V případě vstřelené branky by se asi utkání na těžkém terénu vyvíjelo zcela jinak. Namísto toho jsme, podobně jako v dalších posledních zápasech, obdrželi branku po zbytečných  individuálních chybách. Stále jsme si ale věřili. Hodně nás srazila až druhá branka, kdy se soupeř trefil mezi tyče prakticky z nulového úhlu od rohového praporku . Ve druhé půli se hráči snažili o obrat, někdy ale přemíra snahy vedla k narušení koncepce kolektivní hry naordinované trenérem. Individálně to prostě nejde. Tlak týmu se i tak zvyšoval a vynutili jsme si několik faulů a standardek. Jedna z nich vedla k vyrovnávací brance, parádně se trefil Adam. Toužili jsme po vyrovnání. Soupeř ale umně "pracoval" s časem, sudí bohužel viditelnou zdržovací taktiku trpěl a náši snahu utnul přesně po uplynutí základní hrací doby. Byli jsme zklamaní. Přezimujeme na 6. místě (max. 7. místě, ve hře je ještě jedna dohrávka). Na 1. místo ztrácíme 10 bodů. Je to škoda, minimálně 3 zápasy jsme ztratili zbytečně. Start podzimu jsme měli skvělý. Fotbalový život jde ale dál.

Hlavní trenér Jaromír Boháč k utkání mj. uvedl (bez oprav diakritiky):

Hodnoceni dnesniho zapasu. Vlidne a pozorne prijeti od soupere vcetne lavicky, deky a tepleho caje. Zacali jsme utkani dobre a vytvorili se nekolik prilezitosti ovsem bez zakonceni vcetne toho, ze rozhodci domacim odpustil faul, za ktery mela byt narizena penalta. Souper nas ohrozoval pouze ojedinelymi protiutoky. My jsme se ale nevyvarovali opet dvou fatalnich chyb. Nase snaha casto koncila jiz u zalozniku na nepresnych prihravkach nebo lehkych ztratach mice. Utocnici se nedokazali prosadit. Ani jednou jsme strelou neohrozili souperova brankare. Druhy polocas kopiroval nasi nemohoucnost a ani zmeny na jednotlivych postech neprinesly pozitivni zmenu. Protrapili jsme se do konce utkani. V dobrem stoji za zaznamenani Adamova golova strela na 1:2 a dnes spolehlivy vykon Capiho. Pri vsi ucte k souperi, kdybychom hrali jako v zari, tak jsme museli spolehlive a bez vetsich problemu vyhrat. Posledni soutezni zapas v podzimni casti se nam opet nepovedl. Zacina zimni cast sezony a my poctivym treninkem a zmenou pristupu jak v treninku, tak v pratelskych utkanich, musime najit nasi ztracenou herni pohodu a kvalitu. Je to o kazdem hraci!!!!!! Jedno prislovi rika: jsme tak dobri, jak dobry je nas nejhorsi hrac. Hodme vse za hlavu a pojdme si spolecne spravit naladu na zimni lize. Ted se ukaze jaky jsme tym, vcetne tech co vas maji radi a travi s nasim fotbalem spoustu casu. Rodice, prarodice. Pojdme uz tedy i jim udelat radost. Verim, ze jsme nezapomneli hrat hezky a kvalitni fotbal. JB

Výsledky 15. kola:

FK Hořovicko - Sokol Hostouň 2:1 (2:0)

TJ TATRAN SEDLČANY - SK SPARTAK Příbram 7:0 (2:0)

MFK Dobříš - Povltavská FA 1:5 (0:3)

Český lev - Union Beroun - TJ Unhošť 6:1 (2:0)

TJ Viktoria Vestec - SK Lhota 2:2 (2:1)

SK Rapid Psáry - SK Rakovník 2:0 (2:0)

SK Roztoky - TJ Baník Švermov 2:8 (0:5)

SK Slaný - TJ TATRAN Rakovník ...(dohrává se)

TJ Viktoria Vestec - TJ TATRAN Rakovník (dohrávka 13. kola)

·         FOTOGALERIE ZDE

·         VIDEOSESTŘIH ZDE

Čeká nás zimní liga, turnaje a pak se pokusíme v jarní části urvat co sedá. Jsme v „kraji“ prvním rokem, sbíráme zkušenosti, v kvalitní soutěži se nám líbí.

Text, media - Bohumil Kučera