U13 | DUEL SOKOLŮ JSME VYHRÁLI, ALE ŘEPY NÁS POTRÁPILY

Ve 4. kole  ZT mladších žáků - Globus Cup 2020, (podrobnosti o turnaji naleznete ZDE ) se náš tým utkal s mančaftem Sokola Řepy, hrálo se opět na UMT Zličín. Samozřejmě sledujeme výsledky našich soupeřů, měli jsme pocit, že tenhle zápas bude z „lehčích“, ale nebylo to tak.

V souboji se soupeřem Adam Dhouieb  / foto Bohumil Kučera

Do utkání jsme nastoupili s pouze dvěma hráči na střídání a bylo proto nutné dobře hospodařit se silami. Po opatrném začátku a několika neproměněných šancích jsme konečně šli do vedení 1:0 (Jirka Fanta). Vypadalo, že jsme se „chytli“ a bude jen otázkou času, kdy navýšíme skóre. Bohužel šance končily na nepřesnostech, několik dobrých zásahů měl i gólman soupeře. Ten víceméně většinu zápasu vysílal soupeře dlouhými nákopy na zteč. Krátce před půlí se Řepům podařilo srovnat. Přestávka mám vrátila trochu sil, ale klid na kopačky nikoliv. Soupeř využil zmatky v naší obraně a zvýšil na 2:1. Náš tým byl jistě fotbalovější, ale také jsme byli nervózní z ubíhajícího času. Věřili jsme si na standardky, rohové kopy jsme ale přetahovali, přímé kopy lítaly ale opět vysoko. Obrat v zápase odbrzdila ukázková hlavička Davida Myslíka, parádně hodil rybku na míč z rohového kopu (akce ZDE). Během chvíle se na hranici vápna ještě šikovně uvolnil Matěj Šíp a bylo 3:2 pro nás. Byly i další šance, tyčka Kašpiho, volný kop Adama skončil na břevnu … Uklidnila nás až čtvrtá branka „Fantiče“, posbírali jsme zbytky sil a výsledek udrželi. Gólman si poplácání spoluhráčů bezprecedentně zasloužil. Stínem utkání je nesportovní chování jednoho z hráčů soupeře, bohužel prohru neunesl a atakoval našeho útočníka při podávání rukou, no … co dodat. Jsme za výhru rádi, méně už za stav týmu, kádr ze velmi zúžený vlivem zranění, marodky a dalších okolností. Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu!

Trenér Jaromír Boháč mj. k utkání sdělil (bez oprav diakritiky, převzato): „Dobry vecer, dnes jsme odehrali predposledni utkani v zakladni skupine zimni ligy s tymem Repy. Nase znacne zdecimovane muzstvo nemocemi, zranenimi a horami. Ja s horeckou a antibiotiky, David tez silne nemocen. Naty po zraneni nastoupila do zapasu bez jedineho treninku a tomu nemocny Adam, ktery stejne prisel, aby bylo mozne alespon 2 hrace obcas vystridat. Tem, kdo by nam mohl alespon trochu pomoc se ani neozval. K zapasu jsme pristoupili zodpovedne a vytvorili si nekolik brankovych prilezitosti. Bohuzel se ujala jedina. Souper snadno vyrovnal a polocas skoncil 1:1.  Po nedorozumeni pri braneni a spatnem odkopu sel souper do vedeni. Nasi hraci se ale nezlomili a naopak zlepsenou hrou soupere prehravali a vyrovnani skore bylo otazkou casu. Pri rohovem kopu Davidek skocil rybicku a zajistil hlavou vyrovnani. Pokracovali jsme ve zlepsenem vykonu a goly Mateje a Jirky zajistili nase vitezstvi 4:2. Vsichni hraci se dnes snazili, spolehlivy Capi v brane nas podrzel a od jeho vykonu vychazelo i rada hezkych fotbalovych akci. Kdyz z nas spadne nervozita, tak nas vykon jde nahoru u vsech hracu. Presto, ze se souper snazil jeste v zaveru o zkorigovani, my jsme zadnou komplikaci nepripustili. Vsichni dnes zaslouzi pochvalu. Kankou na zapase byl incident pri zaverecnem zdraveni, kdy hrac soupere uderil Mateje do bricha. Podekovani patri Jirkovi Fantovi st., ktery mi dnes pomohl v priprave na zapas. Snad se do pondelka uzdravim, abychom mohli zase trenovat. JB

Sokol Řepy - Sokol Hostouň 2:4 (1:1)

Sestava: Čáp (B) – Kašpar (K), Fanta, Šíp, Boháčová, Kučera, Klíma, Myslík, Dhouieb,  Zoubek

Branky: Fanta 2x, Myslík, Šíp

FOTOGALERIE ZDE

VIDEOSESTŘIH ZDE

Ve čtvrtek 13. února 2020 od 16:30 hodin bychom se na Zličínské UMT měli utkat v posledním kole základní části soutěže s týmem Hořovicka.

Text, foto:  Bohumil Kučera