29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U13 | Derby se Slovanem uvedla minuta ticha ...

V rámci 7. kola Okresní soutěže mladších žáků sk. A (jaro)  nás v Kladně  v pondělí 6. května 2019 čekal  velký rival posledních sezón, Slovan Kladno.

Před započetím samotného utkání oba týmy držely minutu ticha, k uctění památky tragicky zesnulého hráče A týmu SK Kladno Filipa Suchého. Ten před pouhým týdnem vedl svůj tým SK Kladno jako kapitán do duelu s naším A týmem Sokola Hostouň. O několik dní později zahynul při výkonu povolání příslušníka Vězeňské služby ČR. Čest jeho památce!

Duely se Slovanem měly vždy povahu derby a nasazení a prestiž bylo vždy větší než v jiných zápasech. Očekávali jsme tedy další tvrdý střet. To se víceméně i potvrdilo a diváci viděli hezký fotbal, plný nasazení a dobrých kombinací ale hlavně zápas se vedl i plně v duchu fair play, toho si velice vážíme. Zejména první půle nabídla celkem vyrovnanější  průběh, možná s drobnou převahou Sokolů, to potvrdilo i skóre 2:1 pro Hostouň. V poločase druhém jsme přidali na efektivitě, hráli jsme opravdu s chutí a jak přibývalo skóre v náš prospěch, tým hrál uvolněně a kreativně. Výhra 9:1 nás těší, odpovídala poměru sil. Rozhodně to ale byl jeden z nejlepších zápasů jara.

Hlavní trenér Jaromír Boháč k utkání uvedl (bez oprav diakritiky, převzato z mobilní platformy):

Dobry vecer, hodnoceni vcerejsiho utkani se Slovanem Kladno. Zapas jsme meli od zacatku ve sve rezii a souper se dostaval na nasi polovinu jen vyjimecne. Jeho veskere snahy ale koncili na nasi dobre praci v obrane. Meli jsme i radu kvalitne vypracovanych sanci ovsem bez goloveho efektu. Souper v uvodnich 20 minutach jeste stacil dostupovat do souboju a pohybove nasim hracum stacil. Preci jen jsme se ale prosadili po dvou akcich, ale souper po nahodne strele snizil na polocasovych 2:1. O prestavce jsme se vyhecovali a cely druhy polocas herne i golove zcela ovladli. Az na vyjimky jsme zustali v pohybu, predvadeli hezke kombinace nekdy az na urovni exibice. Zaverecne skore 9:1 je pro soupere jeste prijatelne. Zapas se odehral v pozitivni atmosfere a zda se, ze revnivost mezi nasimi muzstvy skoncila. Diky sedmemu vitezstvi jsme se vyhoupli na celo tabulky a jsme zatim jedinym tymem, ktery v jarni casti souteze jeste nepoznal horkost porazky. Jsem rad, ze dobra zimni priprava vcetne soustredeni se konecne projevila. Podekovani posilam Tondovi, ktery si po case s nami zahral a byl platnym clenem obranne rady. MZ B bohuzel prohrali 2:3. Roman (Hašpl - trenér týmu B) me informoval, ze jsme byli herne lepsim tymem, ale zcela nas potopila strelba a zakonceni. JB

• FOTOGALERIE  ZDE (výběr), popř. ZDE (kompletní galerie)