9. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 30. kolo: Sokol Hostouň vs. SK Slavia Praha B (Hostouň)

2018-01-27 Hostouň - Aritma

Hostouň - AritmaU11 15:4 Další zápasem pokračovala v neděli 27. 1. 2018 na UMT Bílá Hora "Zimní liga Motorlet", kategorie Starší přípravky. Tým Sokola se utkal s výběrem Artimy U11. Oba týmy doposud uhrály čtyři výhry z pěti utkání, očekával se tuhý boj. Ve větrném, spíše chladném počasí se úvod lépe zdařil soupeři. Dobře a rychle přistupoval, naše hráče nenechal příliš tvořit a po mírném tlaku vsítil první branku. To nás ale nesrazilo, naopak hráči Sokola rychle vyrovnali a postupně převzali iniciativu a a rychlými brankami zápas otočili a trend si nenechali vzít až do konce zápasu. Finální skóre 15:4 odrazilo poměr sil na hřišti a Bílou Horu jsme opustili spokojeni. Bohumil Kučera --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Komentář hlavního trenéra: Uplynulý víkend (27. - 28. 1. 2018 ) nebyl pro naše mužstvo starší přípravky nikterak jednoduchý. 2 turnaje v jeden den a v neděli těžký zápas "Zimní ligy Motorlet" s Aritmou U11. Navíc řada hráčů nemocných či na jiných aktivitách. Oba výkony na turnajích jak v Nučicích, tak v Jesenici zůstaly za našimi možnostmi. I proto jsem nahlížel na nedělní zápas s Aritmou U 11 s mírnými obavami. Přesto, že jsem kluky v kabině před zápasem upozornil na kvalitu soupeře, a že od začátku utkání musíme hrát na hranici našich možností, kluci začali utkání bojácně. Prohrávali osobní souboje, byli v reakcích na změnu herní situace pomalejší a nedařili se nám ani přihrávky a kombinace. Z předvedené hry na začátku utkání celkem jasně vzniklo vedení soupeře 1:0 a mohlo být i hůře. Kluci se však postupně rozehřáli, zvýšili bojovnost a zpřesnili hru. Po několika našich šancích přišlo vyrovnání a obraz hry se zásadně změnil. Začali jsme včas dostupovat soupeře, předvedli jsme hezké kombinace a dobré zakončení. Soupeř byl evidentně zaskočen naší zvýšenou aktivitou a kvalitou hry. Začal dělat chyby především v obraně. Z jejich chyb jsme vytěžili další branky a poločasové skóre narostlo na 10 : 3 v náš prospěch. Soupeř se však i v druhém poločase nevzdával a stále bojoval o lepší výsledek. My jsme ovšem ve výkonu nijak neslevili a přesto, že jsme udělali několik našich obvyklých chyb, dovedli zápas do vítězného konce. Z mého pohledu konečný výsledek 15 : 4 je až příliš krutý pro soupeře, ale v tomto zápase se nám dařilo, až na výjimky, proměňovat šance. Hráčům po zápase jsem sdělil hodnocení jejich jednotlivých výkonů a upozornil je na nedostatky. To má zůstat v kabině. Přesto zde uvedu, že bojovnost Matěje a Míši by měla být pro hráče příkladem. Ostatní nejmenovaní střídali hezké fotbalové momenty s těmi horšími. Obecně se dá konstatovat, že jsme nakonec předvedli dobrý výkon. Jen je potřeba, abychom hráli vždy od začátku a po celé utkání naplno, protože je jedno jaký je momentální výsledek. Nesmíme se bát se soupeře a dokázat v zápase prodat to, co už v trénincích zvládáme. V zimní lize nás už moc lehkých soupeřů nečeká a nejsme ještě ani v polovině soutěže. Zatím se držíme nahoře a já věřím, že to tak zůstane i po skončení zimní ligy. Čeká nás ještě 7 zápasů. Tak hurá do dalších tréninků, ať se stále zlepšujeme a postupně si vybudujeme pozici, že ze zápasů s námi se body nezískávají. Hlavně, aby se všichni nemocní brzy uzdravili a mohli jsme zase trénovat a hrát v plném obsazení. Jaromír Boháč - hlavní trenér ÚMF
Fan Shop Sokol Hostouň