9. 6. 2024 (17:00) | ČFL - 30. kolo: Sokol Hostouň vs. SK Slavia Praha B (Hostouň)

2018-01-00 Hostouň-Bohnice

Hostouň-Bohnice 19:3 V dalším zápase zimní ligy starší přípravky nás čekalo mužstvo Slovanu Bohnice. Bylo docela příjemné zimní počasí. Sestava našeho mužstva byla poznamenána neúčastí některých stabilních hráčů. Začátek zápasu se opět, jako již po několikáté, nepovedl. Hráli jsme nedůrazně, pomalu, dělali chyby v rozehrávce, včas nedostupovali protihráče. Soupeř byl v úvodních minutách zápasu lepší a po našich chybách zaslouženě vedl. Postupně jsme se však dostávali do našeho tempa, zpřesnili hru, přestali prohrávat osobní souboje a začali se prosazovat naším herním systémem. Obraz hry se zásadně změnil. Po hezkých akcích a dobrém zakončení jsme se do poločasu výrazně gólově prosadili a získali pohodlný náskok. O přestávce trenéři soupeře změnili taktiku. Již nás na naší polovině soupeř nenapadal a hrál hodně zataženě, aby při našich útocích nepropadal. Proto často docházelo před brankou soupeře k přehuštěnému prostoru a nedařilo se v koncovce gólově prosadit. Celou druhou polovinu probíhal zápas prakticky jen na soupeřovu branku. Z ojedinělého protiútoku a po naší fatální chybě jsme sice obdrželi třetí gól, ale ten už neměl žádný vliv na průběh zápasu. Přes slabší začátek zápasu si naši hráči zaslouží pochvalu. Předvedli hezké kombinace, hru jeden na jednoho a dobrou spolupráci celých pětek. Luboš šel s námi po dlouhé době na soutěžní zápas a je dobře, že se neztratil. Výsledek 19 : 3 je pro soupeře ještě lichotivý, protože množství šancí v druhém poločase zůstalo nevyužito. Máme odehráno 7 zápasů a ještě nás jich 6 čeká. Zatím je naše umístění nad očekáváním, tak věřím, že budeme v dobrých výkonech pokračovat k radosti hráčů, rodičů i trenérů. Příští neděli hrajeme s mužstvem Junioru Praha a to určitě nebude jednoduchý soupeř. Jdeme o zápasu k zápasu a zatím každý tým v soutěži alespoň jednou klopýtl. Celkem 13 zápasů v zimní lize, které musí každé mužstvo odehrát, dostatečně prověří jeho kvalitu. Malá poznámka nakonec: prosím rodiče, aby včas omlouvali hráče, abych pořád nemusel měnit nominaci na zápasy. Děkuji. Jaromír Boháč - trenér
Fan Shop Sokol Hostouň