U11 | Ondrášovka Cup 2018, důkladná prověrka

Náš výběr se v úterý 18. září zúčastnil předkola Ondrášovka Cupu, kategorie U11. První úkol, prokličkovat zacpanou ranní Prahou jsme víceméně všichni zvládli ještě na výbornou. V areálu Admiry nás čekalo první překvapení, turnaj na připraven na umělce, 4 hřiště bezprostředně u sebe. Kromě soupeřů jsme tedy bojovali s ukrutným horkem, s míči z druhých hřišť a rozlišit píšťalky sudích to byl také oříšek.

Nicméně, podmínky měly všechny týmy stejné. Ale škoda to je, takto významnému turnaji by slušel přírodní povrch a trocha soukromí na velké ploše travnatého hřiště.

Do turnaje jsme vstoupili dvěma výhrami, byť to bylo trochu i o štěstí, to nám dále trochu ale scházelo, ani naše hra nebyla ideálné a celkem 4x jsme prohráli. Nejvíce nás mrzel duel s Juniorem 0:2 a také s Ďáblicemi, které hrály opravdu velmi tvrdě a v kombinaci s laxním sudím k jejich faulům to na nás fungovalo a prohráli jsme. Až na závěr jsme si vylepšili náladu zápasem s domácí Admirou, kterou jsme přejeli 6:2.

Předkolo vyhrál po zásluze výborný tým SC Xaverov.

Výstižně se k turnaji vyjádřil hlavní trenér Jaromír Boháč (převzato z mobilu, bez korekce diakritiky):

"Hodnoceni dnesniho turnaje Ondrasovka Cup. Nejdrive vyjadreni k povrchu. Vubec nechapu jak muze FACR jako poradatel turnaje dat takto vyznamny turnaj do klubu, ktery odmita pujcit travnate hriste a hraje se na umelce, kdyz je letni pocasi. Bohuzel turnaj se nam prilis nepovedl. Hraci byli nervozni, a jak se rika tak technika sla do haje. Meli i problem se vyrovnat s tvrdosti souperu a casto i s rychlosti nejen pohybu, ale i hry. Prvni zapas jsme sice vyhrali 1:0, ale souper mel daleko vice sanci. Kluci ani poradne nebojovali a prohravali hodne osobnich souboju. Druhy zapas z meho pohledu s nejslabsim souperem vyhra 4:1. Myslel jsem si, ze hrace vyhry vice nastartuji a budou bojovat v kazdem souboji a nic nevypusti. Bohuzel se tak nestalo a nasledovali 4 prohry. Dve zbytecne,vsechny goly po nasich fatalnich chybach v obranne cinnosti a zapas s Dablicemi z meho pohledu hodne svymi rozhodnutimi ovlivnil rozhodci. Snad jen muzstvo Xaverova bylo opravdu ve vsech smerem vyrazne lepsim tymem. Poslednim zapasem jsme si alespon trochu vylepsili nas obraz hry. Domaci Admiru jsme porazili 5:2. V tomto zapase rozhodovali zbytky sil, ktere vsem ucastnikum jeste zbyly. Pres radu nasich chyb jsme ale projevili vetsi vuli po vitezstvi. Celkove 5 misto v turnaji. Priciny:

1. Ani v jednom zapase jsme nedokazali hrat jako proti Lhote.

2. Diky nervozite jsme delali vsichni chyby v prvnim doteku a technika byla na velmi nizke urovni.

3. Krome nekolika momentu jsme nehrali nasi hru pri rozehravce a rychlem pohybu do utoku.

4. Promenovani sanci a duraz pred souperovou brankou bylo nedostatecny.

5. Nekteri hraci se vzdy nevraceli z utoku do obrany a nechavali protihrace volne.

6. Opet nedostatecna komunikace mezi hraci.

7. Nejsme zatim ze souteznich zapasu zvykli hrat s takto silnymi, rychlymi, duraznymi a technicky vybavenymi souperi.

8. Dnes nebyl na hristi u nas jediny hrac, ktery by muzstvo psychicky pozvedl a takzvane ho nastartoval.

Pouceni: Zatim zapasy v soutezi nejsou obrazem nasi kvality a dnesni turnaj nam ukazal, ze nejsme zdaleka tak dobri, jak si obcas myslime. Musime se jak v trenincich, tak zapasech vice stmelit. Bojovat i jeden za druheho a veskere sve sily a um dat ve prospech muzstva. Na trenincich pracovat na 100%, dbat na techniku, soubojove postaveni a souhru. Verim, ze se tým z dneska pouci a pujdeme zase o krok dal. Jsou v muzstvu talentovani hraci a kdyz si obcas zahrajeme i se silnymi souperi, tak zase o krok zlepsime. Hlavy nahoru a zitra zase s chuti do trenovani. Sezona pred nami je jeste hodne dlouha a tak mame cas se hodne zlepsit.

Dekuji rodicum, kteri se dnes turnaje zucastnili a podporovali nase muzstvo. JB"

Výsledkovou tabulku přikládáme do fotogalerie.

FOTOGALERIE kompletní ZDE

Nyní se už ale budeme soustředit na další mistrovské zápasy,  čekají nás na domácí půdě v areálu v Dobrovízi v sobotu 22. 9. 2018 od 11 hodin, střetneme naposledy s Buštěhradem a premiérově se sdružením Velká Dobrá/Družec.

A chceme další body - přijďte nás podpořit!

Text, foto: Bohumil Kučera