U staršího dorostu končí trenéři Nachtigal a Vycpálek

V pondělí došlo, po oboustranné dohodě vedení Hostouně a trenérů dorostu Nachtigala a Vycpálka, k ukončení vzájemné dlouholeté spolupráce. Nového šéfa lavičky nejstaršího mládežnického týmu Sokola oznámí v nejbližších dnech.

Zdeněk Nachtigal přišel k týmu staršího dorostu na podzim 2016 po několikaměsíčním působení u starších žáků a vytvořil na dalších pět let nerozdělitelný tandem s Honzou Vycpálkem, který u týmu působil již od zimy 2015 a byl tak prakticky u týmu od samého znovuzaložení této kategorie v Hostouni.

Mezi největší úspěchy Nachtigala a Vycpálka patří druhé místo v Krajském přeboru v předčasně ukončené sezoně 2019/20. Se svými svěřenci se neztratili ani na mezinárodní scéně. V únoru 2020 ovládli se starším dorostem halový turnaj v německém Heidenau. O rok dříve skončili na prestižním turnaji Prague Spring Cup na třetím místě a obhájili tak bronzové medaile z poslední účasti v roce 2017.

Předseda klubu Jiří Hondl dodává: „Zdenkovi Nachtigalovi a Honzovi Vycpálkovi bych chtěl poděkovat za práci, kterou pro klub a kluky samotné za tu dobu odvedli. Nejenom výsledky, které dosáhli hovoří za ně samotné, ale také koliko fotbalového umu za ty roky hráčům předali. Po celou tu dobu byli pevnou součástí projektu Sokol Hostouň, který i jejich dobrá trenérská práce formovala. Bohužel jak už to ve fotbale bývá, všechno někdy začíná a někdy končí. Přeji jim na jejich další fotbalové cestě, ať už je zavede kamkoliv, stejný úspěch jaký dosáhli v našem klubu.“

Autor: Lukáš Horníček