29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

U rezervy končí trenér Supáček

Trenér Miroslav Supáček po šesti letech končí na lavičce Sokola. V Hostouni trénoval jak A mužstvo, tak i rezervu zelenobílých.

Do Hostouně přišel na konci sezony 2015/16 v roli asistenta A mužstva Hostouně, které vedl Martin Čurda. Na lavičce se objevil v posledním zápase v Mnichovo Hradišti, mohl tak oslavit historický postup týmu do divize. V roli asistenta Martina Čurdy působil u prvního mužstva i v premiérové divizní sezoně 2016/17.

V soutěžním ročníku 2016/17 zároveň vytvořil trenérský tandem s Miroslavem Vlčkem u B mužstva Sokola, které dovedl k vítězství v Okresním přeboru a postupu do krajské I.B třídy.

V létě 2017 opustil lavičku A mužstva a přebral pozici hlavního trenéra u B mužstva. Rezervu v úvodní sezoně v krajské soutěži dovedl ke třetímu místu. Stejný úspěch zaznamenal s týmem i o rok později. O postup bojoval ve dvou sezonách zasažených pandemií. V předčasně ukončeném ročníku 2019/20 držel s mužstvem po 13 odehraných kolech druhou pozici s pětibodovou ztrátou na první Zavidov. Rovněž v letošní sezoně zastavila postupové choutky Sokola pandemie. Po 8. kole patřilo Benfice druhé místo.

„Oznamuji svůj trenérský konec u B týmu Hostouně. Po čtyřech letech u B mužstva jsem dospěl k názoru, že stačilo. Moje rozhodnutí umocnily rodinné záležitosti... Děkuji za dobrou spolupráci a klukům přeji hodně zdaru. Kdyby někoho náhodou napadlo mě kontaktovat k další spolupráci kdekoli, vězte, že až někdy v zimě. Dopřejte mi podzimního klidu. Neukončil jsem spolupráci s Hostouní proto, abych šel hned někam jinam,“ uvedl včera večer ke svému konci u Sokola Miroslav Supáček na sociálních sítích.

Trenére, děkujeme za krásné a úspěšné sezony u Sokola a do dalšího, nejen fotbalového života, přejeme mnoho spokojenosti.

Autor: Lukáš Horníček