29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Ze Stínadel s prázdnou. Náletu Sokolů se Skláři ubránili

Hostouňští na úvod přípravy prohráli na teplických Stínadlech s místní rezervou 2:4. Čtyřbrankovou ztrátu korigoval v závěru utkání Vlasák a Marek.

Hráči prvního mužstva se po náročném vstupu do přípravy na jarní část sezony dočkali prvního utkání. S mužstvem na sever Čech neodcestovali marodi Kabele, Zahranychnyy a Soukup. Naopak již mohl trenér Rodinger využít zkušeností ex-baníkovského dua Lička – Marek, nejnovější posily Adama Fotra a Jiřího Janušky, který na podzim patřil do kádru druholigové Příbrami a aktuálně si hledá angažmá v profesionálním fotbale. Do utkání zasáhli i talentovaní borci z B mužstva Dědeček a Študent.

Utkání se od samého začátku vyvíjelo lépe pro domácí. Aktivní hrou si vynucovali chyby zelenobílých, z čehož pramenila i první branka utkání. V 11. minutě dokázal využít nepřehledné situace ve vápně Liška, který zaskočil Tetoura střelou k bližší tyči. Sokol se v útočné aktivitě osměloval pomaleji. První střelu na branku vyslal až po pětatřiceti minutách hry. Tu však domácí brankář Čtvrtečka bez problémů uklidil do náručí. Naopak domácí se mohli podruhé radovat v závěru poločasu, kdy se prosadil Sinu.

Jak už to v této části přípravy bývá, druhý poločas doznal v personálním obsazení na hřišti velkých změn. Šanci se ukázat dostali hráči Benfiky Študent a Dědeček, ale i teprve sedmnáctiletý talent z Tempa Šmerda. Bohužel ani obměna sestavy nepřinesla kontaktní branku. To hráči sklářů, bojující o šanci v prvoligovém mužstvu, se nadále činili. Velkou střeleckou převahu přetavili v další dvě branky. V 61. minutě se prosadil Kočka a o čtyři minuty později zvyšoval již na 4:0 Novotný. Hostouňští alespoň korigovali neblaze vypadající výsledek v závěru utkání. V 87. minutě dokázal střelu Kubáně vyrazit domácí brankář pouze k Vlasákovi, který míč s přehledem „uklidil“ a těsně před konečným hvizdem vstřelil, po krásné individuální akci mladíčka Šmerdy, branku Marek.

Prvotní a nejdůležitější bod, který jsem si do zápasu společně dali, že ho dokončíme všichni zdravotně v pořádku, jsme zvládli. Další body už ne. Respektuji, že to byl zápas po dlouhém volnu, takže z toho nebudeme dělat nějaké závěry. Teplice příjemně překvapily a z dosavadních soubojů s béčky profesionálních klubů patřily k tomu lepšímu. Jedeme podle programu dál. Teď musíme být trpěliví a pracovat, ať jsme lepší ve všech herních situacích.

FK Teplice B vs. Sokol Hostouň 4:2 (2:0)

Sestava: Tetour (46. Pančev) - Shkyria, Kosík (46. Dědeček), Charvát, Neruda – Lička (46. Marek), Hucek (55. Študent), Fotr (46. Januška) – Kubáň (46. Vlasák), Hájek (46. Dočekal), Miker (46. Šmerda)

Branky: 5. Liška, 39. Sinu, 61. Kočka, 65. Novotný - 87. Vlasák, 89. Marek

Další přípravné utkání odehrají Hostouňští v sobotu 22. ledna na Zličíně, kde přivítají rezervu 1. FK Příbram.