A tým | Z Králova Dvora bez bodu

Ani ve čtvrtém kole nenašli Hostouňští střeleckou pohodu a z Králova Dvora odjeli po porážce 1:3 s prázdnou. Jediný přesný zásah si připsal ve druhém poločase Kabele z penalty.

Začátek sobotního zápasu v Králově Dvoře prakticky kopíroval ty z předchozích kol. Hostouňští začali aktivně a soupeři míč příliš nepůjčovali. Z tlaku vytvořené tutovky však neproměnili. Naopak soupeř dokázal vytěžit maximum z první větší návštěvy na polovině zelenobílých, když se v 9. minutě dokázal prosadit Mach. Ještě hůře bylo o 10 minut později. Druhá větší šance, druhá střela, druhá branka… Napínavou podívanou nabídl i další průběh úvodního poločasu. Hostouňští pokračovali ve spalování šancí a když se nedokázali prosadit ani domácí, šlo se do kabin za stavu 2:0.

Poločasová přestávka přinesla „fén“ v kabině, změnu rozestavení a dvojnásobné střídání. Za odchozího Kosíka a Gajdošíka přišli na hřiště Hájek a Kubáň. Dobrý vstup do druhé půle vyvrcholil tlakem, po kterém zahrál v pokutovém území rukou domácí hráč. Nařízenou penaltu sice s přehledem proměnil Kabele, ale „Csaplárova past“ nakonec nesklapla. V 60. minutě vrátil dvoubrankové vedení druhou brankou v utkání Kraus. I přes veškerou snahu Hostouňských si zkušenější domácí mužstvo výhru pohlídalo.

FK Králův Dvůr vs. Sokol Hostouň 3:1 (2:0)

Sestava - Sokol: Pančev - Pavlík, Kosík (46. Kubáň), Trapp, Charvát, Zahranychnyy, Hucek (63. Miker), Mentberger (63. Hovorka), Kabele, Vlasák, Gajdošík (46. Hájek)

Branky: 9. Mach, 19. a 60. Kraus - 51. Kabele (p)

Bohužel bych se musel opakovat. Je to již druhé, respektive třetí utkání, které máme první minuty ve vlastních rukou a na konci utkání nemáme ani bod. Je to samozřejmě frustrující, protože na tréninku se věnujeme věcem, které potom děláme i v zápase. Nevím, kde je chyba, že nejsme schopni dát branku takřka z 1000% šancí. Naopak dostáváme laciné branky, které soupeřům nabídneme sami.

Stejně jako po každém zápase máme na výběr. Buď tomu podlehneme nebo se kousneme a budeme to chtít zlomit. Já jsem stále přesvědčen o tom, že máme na to, abychom na tom byli výsledkově lépe.

Královu Dvoru a trenéru Šilhavému gratuluji, protože zvládnout takto utkání po měsíční pauze, co nehráli, je vskutku velmi dobrý počin.

V příštím týdnu se A mužstvo představí dvakrát na domácím hřišti. Nejprve, v rámci 2. kola poháru Mol Cup, přivítá ve středu prvoligové Pardubice (17:00). V neděli zabojuje o první letošní tříbodové vítězství proti Povltavské fotbalové akademii (15:30).