29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Výhra nad Rakovníkem odpoutala Hostouňské ode dna

Hostouňští po bojovném výkonu zvládli veledůležité utkání a nad Rakovníkem vyhráli 2:0. Tříbodový zisk je posunul na 14. příčku tabulky, kterou se pokusí vylepšit v úterním souboji s posledním Sokolovem.

Aktuální postavení mužstev v tabulce před zápasem dávalo tušit, že dostane přednost tříbodový zisk, před nějakými kudrlinkami a hraním na krásu. To se začalo potvrzovat od samého začátku utkání. Nasazení a bojovnost neslo ovoce hlavně domácím, kteří byli v úvodním dějství hry přeci jen nebezpečnějším mužstvem. Dvě největší šance přišly po standardní situaci. V té první poslal Kosík hlavou míč pouze do náruče rakovnického brankáře Zacha. V druhé příležitosti už Hostouňští, za přispění hostů, udeřili. Ve 35. minutě rozehraný roh Kabelem protečoval Hájek do malého vápna, kde si ho dezorientovaný hráči Rakovníka zametli do vlastní sítě – 1:0.

Do druhého poločasu vykročili lépe hosté a z kraje vyslali první, a zároveň i poslední, střelu utkání mezi tři tyče. S ní si bez problémů poradil Pančev. S přibývajícím časem se nervozita stupňovala a více než přesných přihrávek, přibývaly fauly na obou stranách. Paradoxně v nejsvázanější části utkání přišel nejfotbalovější moment střetnutí. V 5. minutě nastavení se balon po ose Pančev – Dočekal – Hucek dostal ke Kubáněmu, který přešel přes několik hráčů a přesným centrem našel Vlasáka. Ten se ve vápně ukázal jako správný zabiják a uzavřel účet utkání na konečných 2:0!

„Fotbal se pod tíhou výsledku nehrál skoro vůbec. Kluci si uvědomili, že je potřeba vyhrát a šli za tím na hranici našich možností. Takže to hodnotím tak, že jsme rádi za vítězství, které nás dostalo z posledního místa. Na něm je teď Sokolov, který k nám přijede v úterý,“ zkonstatoval stručně po utkání trenér Dominik Rodinger.

Sokol Hostouň vs. SK Rakovník 2:0 (1:0)

Sestava - Sokol: Pančev - Pavlík, Zahranychnyy, Kosík, Miker (75. Hucek), Charvát, Mentberger (75. Kubáň), Vlasák, Hájek (65. Dočekal), Hovorka, Kabele (75. Soukup)

6

Již v úterý, na svátek svatého Václava, se odehraje předehrávka 15. kola ČFL. Hostouňští v něm přivítají Baník Sokolov (15:30).

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera