28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

A tým | Venkovní bilanci jsme v Domažlicích nevylepšili. Utkání opět ovlivnila (ne)penalta

Hostouňští byli v Domažlicích blízko bodovému zisku. Na brzkou branku Mikera však dokázala Jiskra zareagovat. Do přestávky domácí vyrovnali a čtvrt hodiny před koncem utkání obrali Sokol i o bod za plichtu.

Utkání pohledem trenéra Dominika Rodingera

Velká škoda, že jsme z Domažlic nepřivezli nějaký ten bod zpět do Hostouně. Je potřeba říct, že jsme se utkali s velmi silným soupeřem, který nás malinko překvapil sestavou. Hlavně Mužík, autor jedenácti branek, zahrál po delší době vynikající zápas na podhrotu pod nebezpečným Dvořákem.

Začali jsme skvěle, kdy jsme dali gól po akci, kterou jsme cvičili ve čtvrtek i pátek na tréninku. Poté jsme začali mít problémy hlavně na naší pravé straně, kde nás větral Rychnovský s Došlým a Panči velmi dobře zasahoval proti dvěma příležitostem domácích. Museli jsme na to zareagovat a podařilo se to otupit. Poté přišel moment, který, troufnu si říct, ovlivnil hodně další průběh minimálně prvního poločasu. Javi Neruda vymotal ve vápně stopera domácích, kterého obešel, strčil si míč do běhu a ten ho sestřelil ve vápně jasným faulem. Penalta se ale kupodivu nepískala. Absurdní bylo, že rozhodčí pískl roh. Domácí srovnali o pár minut později po krásné fotbalové akci, kdy jsme nevystoupili s Dvořákem, který rozjel celou akci a do prázdné doklepl Mužík. V prvním poločase mi chyběla větší odvaha v rozehrávce, kterou bychom se z tlaku domácích dostali do klidnějšího tempa hry.

Druhý poločas byl z naší strany lepší. Hráli jsme na míči a v době, kdy jsme nedali gólovou šanci a byli lepším týmem na hřišti, jsme inkasovali lacinou branku z rohového kopu. Toto hrubé zaváhání nás stálo dnes body a bohužel si opět nevezeme z venku nic víc než dobrý pocit z vykonané práce.

Máme teď dva zápasy, které chceme zvládnout za tři body a dostat se na hranici 17 bodů. Domažlicím gratuluji k vítězství a přeji hodně štěstí do dalších zápasů.

TJ Jiskra Domažlice vs. Sokol Hostouň 3:1 (1:1)

Sestava - Sokol: Pančev – Pavlík (81. Hovorka), Zahranychnyy, Kosík, Hucek, Miker (81. Hájek), Charvát, Vlasák (77. Mentberger), Dočekal, Kabele (64. Kubáň), Neruda

9

O nadcházejícím víkendu se naposledy v letošním roce představíme před domácím publikem. V rámci 13. kola přivítáme rezervu druholigové Příbrami. Utkání začne ve 14:30.

Autor: Lukáš Horníček