A tým | V zápase se Slavií tahali Hostouňští kratší konec provazu

Utkání v Horních Počernicích nezačali Hostouňští nejlépe a již po čtvrthodině hry prohrávali o dvě branky. Dvacet minut před koncem zápasu vykřesal naději Mentberger, domácí však drama odmítli a nakonec zvítězili 4:1. Utkání pro náš web zhodnotil trenér Dominik Rodinger…

¨

Prvních dvacet minut to byla z naší strany ostuda. Jakoby některým hráčům ani nevadilo, že se nacházíme na posledním místě tabulky. Prohrávali jsem všechny souboje, hlavně ve středu pole. Proto jsme se rozhodli pro brzké střídání a snažili se hru oživit. Poté jsme začali hrát a konečně vyhrávat některé souboje. Díky tomu jsme se dostali do hry, ale žádné velké šance si do konce první půle nevypracovali.

Z kraje druhého poločasu jsme přečkali hlavičku soupeře z malého vápna a postupně se začali agresivněji dostávat k zakončením a ohrožení branky. Pomohlo nám k tomu i vyloučení Míši Švece, který dostal druhou žlutou kartu. Nejdřív jsme dali branku, která nebyla uznána díky ofsajdu dorážejícího Charviho, ale zanedlouho jsme snížili Mimbym na 1:2. Místo toho, abychom zápas zlomili, a že jsem příležitosti měli, tak jsme úplně zbytečně ztratili míč na polovině hřiště a v 78. minutě dostali po rychlém úniku na 3:1. A to nás položilo! V samotném závěru dal soupeř razítko na výsledek 4:1.

Tento výkon byl určitě nejhorší za dobu, co jsem v Hostouni a nedokážu si vysvětlit, proč k tomu došlo právě na Slavii, která neměla jedinou posilu z A týmu a hráli vesměs mladí kluci. Ale oni bojovali, drželi se plánu, který jim Marek Jarolím naordinoval a my dělali věci přesně naopak. Nehráli jsme, co jsme si řekli, a ještě k tomu bez zodpovědnosti vůči sobě, spoluhráčům či klubu jako takovému. Jsem z toho strašně zklamaný, protože pak člověk musí poprvé v životě poslouchat lidi z tribuny, kteří si žádají moji hlavu. Není to příjemný, ale osobně udělám všechno pro to, abychom příští zápasy doma odehráli s maximálním nasazením a vyhráli za tři body. Dostali jsme se úplně zbytečně pod tlak a musíme následující dva zápasy doma proti Rakovníku a Sokolovu zvládnout. Markovi Jarolímovi a Slavii blahopřeji k vítězství. Dneska byla lepším a hladovějším týmem, který si zasloužil zvítězit.

SK Slavia Praha B vs. Sokol Hostouň 4:1 (2:0)

Sestava - Sokol: Pančev - Pavlík, Zahranychnyy (76. Mejdr), Kosík, Hucek, Charvát, Mentberger (76. Kubáň), Miker (67. Vlasák), Hájek, Hovorka, Dostál (19. Gajdošík)

Branka: 12. a 91.+1 Toula, 16. Douděra, 78. Nikl - 71. Mentberger

Žluté karty: Švec, Horský, Douděra - Miker, Gajdošík, Zahranychnyy, Hucek, Kosík, Hovorka

5

V následujících dnech čekají Sokol dvě důležitá domácí utkání. V sobotu Hostouňští z pozice posledního celku tabulky přivítají 14. SK Rakovník (10:30), o tři dny později 15. Baník Sokolov (15:30).

Autor: Dominik Rodinger, Lukáš Horníček