A tým | V utkání s Pískem branka nepadla

Hostouňští přivítali v rámci sedmého kola třetí celek ČFL – FC Písek. Obě mužstva si vytvořila několik nadějných příležitostí ke skórování. Žádné však nedokázala využít a utkání tak skončilo dělbou bodů za bezbrankovou remízu.

Ač se obě mužstva nachází na opačných pólech tabulky, najde se několik paralel, která je spojuje. Jak Hostouňští, tak Písečtí před sezonou prošli velkým omlazením kádru. Shodně se také obě mužstva potýkají v posledních dnech a týdnech s velkou marodkou. Na straně domácích nepustilo do utkání zranění Trappa, Kabeleho, Kubáta a Effionga. Z důvodu obdržené červené karty v sobotním utkání béčka s kladenským SK, nemohl nastoupit ani obránce Javier Neruda. Další hráči nastoupili do utkání se sebezapřením.

Zápas i tak začal ve svižném tempu a s několika nápaditými akcemi na obou stranách. Týmy však brzdily nepřesnosti ve finální fázi, a tak se diváci velkých střeleckých hodů nedočkali. Největší brankovou příležitost prvního poločasu si na straně domácích připsal Vlasák, který však tváří tvář brankáři hostí Satrapovi neuspěl.

Ani druhý poločas neubral na tempu. Bohužel i nadále měla obě mužstva problém se dostat do zakončení. Když už se hráči dočkali šance, nedokázali je proměnit. Písečtí dvakrát z malého vápna poslali míč vysoko nad. Na druhé straně byl blízko gólu střídající Miker. Jeho hlavička však skončila pouze na břevně. Utkání tak skončilo spravedlivou bezbrankovou remízou.

Sokol Hostouň vs. FC Písek 0:0 (0:0)

Sestava - Sokol: Tetour - Pavlík, Zahranychnyy, Kosík, Hucek, Charvát, Mentberger (71. Soukup), Vlasák (57. Miker), Hájek (81. Gajdošík), Hovorka (71. Mejdr), Dostál

Myslím, že jsme viděli poměrně kvalitní utkání na úrovni ČFL. Oba týmy chtěly hrát kombinační fotbal s náročným napadáním a bylo na obou stranách i poměrně dost šancí. Škoda, že zápas skončil 0:0. Pokud to měla být remíza, tak ať už to je třeba 3:3. Ale my jsem samozřejmě rádi, že jsem vzadu opět udrželi nulu a je vidět, kde nás tlačí bota. Bohužel neproměňujeme šance, které si vytvoříme. Potřebovali bychom, aby Miky či Vlasy už protrhli střeleckou smůlu, kterou mají. Vlasyho dneska vychytal opět brankář hostí a Miky zase trefil jen břevno.

Byla to i poměrně taktická bitva, kdy obě střídačky během zápasu reagovaly na hru soupeře a snažily se najít cesty, jak druhého překonat. Nás v poločase zasáhl zdravotní stav Kosiho, který málem prozvracel celou pauzu a nemohl se vrátit ve 100% stavu na hřiště. Bylo cítit, že nás to zasáhlo. Neměli jsme hlavu nastavenou na začátek druhé půle, a proto měl Písek dvě šance, které díky bohu neproměnil. My poté opět převzali iniciativu a hráli na vítězství, které jsem si všichni moc přáli. Bohužel jak jsem již řekl, tak nám nepadlo nic, a tak máme bod. Písek patří určitě k lepším týmům a čas ukáže, zda to je ztráta, či ne.

Ještě je potřeba smeknout před hráči. Do zápasu nastoupili i ti, kteří měli poměrně značné zdravotní potíže. Naše marodka je poměrně velká, hráči jako Trapíno, Kejb, Kabát nám citelně chybí. Děkujeme fanouškům za podporu a soupeři přeji ať se daří do dalšího průběhu sezóny.

V příštím utkání se naše mužstvo představí v Horní Počernicích, kde své utkání hraje rezerva pražské Slavie (19. 9., 10:15).

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera