A tým | V sobotu se Hostouňští představí v Plzni

Hostouňské první mužstvo zahájí novou sezónu pohárovým utkáním. V rámci předkola Mol Cupu zajíždí na západ Čech, kde se představí na půdě divizního nováčka SK Petřín Plzeň. Zápas má naplánován výkop na 10:30. Na zápas je vypraven klubový autobus s odjezdem v 7:45.

 

 

03. 08. 2019 (10:30) | SK Petřín Plzeň vs. Sokol Hostouň

Hřiště: Lobezská 984/22, 326 00 Plzeň 2

Odjezd: 07:45 (od hřiště v Hostouni)

 

Představení soupeře

SK Plzeň patří k nejstarším fotbalovým klubům v českých zemích, byl založen v roce 1894 a rychle se stal sportovním fenoménem v regionu, ale i v republice. Ve třicátých a čtyřicátých letech startoval dvanáct let v naší nejvyšší soutěži první lize, v roce 1941 se umístil na druhém místě a byl prvním mimopražským klubem, který se vklínil mezi Spartu a Slavii. Střelec Antonín Hájek je ještě v současnosti se 199 ligovými góly dosud na čtvrtém místě v Klubu ligových kanonýrů. Po roce 1948, kdy se fotbalové kluby stávaly reprezentanty průmyslových podniků, závodů a hospodářských organizací, se klub přejmenoval nejdříve na ČSD Plzeň a poté na Lokomotivu Plzeň. Jeho činnost byla financována především z prostředků Jihozápadní dráhy a Železničních opraven a strojíren. Do klubu přispívaly i další výkonné jednotky z oblasti železniční dopravy. Hráči, ale i trenéři byli většinou zaměstnanci ČSD, stejně tak klíčoví funkcionáři klubu. Do roku 1963 měl SK Plzeň, později Lokomotiva, svůj stánek na Borech v Máchově ulici, potom hrál na hřištích po celé Plzni a uprostřed šedesátých let začal působit na novém stadionu na Slovanech. Po změně společenských poměrů v roce 1989 fotbalový klub odešel od svazku TJ Lokomotiva, osamostatnil se a vrátil k historickému názvu SK Plzeň 1894. O 10 let později, v roce 1999, došlo ke sportovnímu sloučení s TJ Dynamem ZČE Plzeň a pozdějšímu přejmenování na SK PETŘÍN PLZEŇ. ZDROJ

 

V poslední pětiletce se Petřín pohybuje mezi krajským přeborem a divizní soutěží. V loňském ročníku oslavil vítězství v Plzeňském krajském přeboru se ziskem 78 bodů a po roční odmlce se vrátil do Divize A. Nejlepším střelcem klubu se stal s 23 přesnými zásahy Marek Vohrna.

 

Vzájemná utkání

- žádná vzájemná utkání

 

Fan Shop Sokol Hostouň