A tým | Trenéři Pihávek a Čurda zahájili přípravu Hostouně

Dvě desítky fotbalistů se sešli na prvním tréninku zimní přípravy Sokola Hostouň. Lídr divizní skupiny B ji zahájil pod vedením nového kouče Ivana Pihávka (54).

Foto: Lukáš Horníček

„Fotbalová Hostouň, to je pro mne klub, který je v českém fotbalovém světě stále známější, obec, ve které to s fotbalem myslí opravdu vážně, klub, který vede velmi schopný podnikatel Jiří Hondl a v neposlední řadě divizní soupeř, kterého jsme v Kladně za mé trenérské éry v SK brali vážně,“ uvedl pro Vaše Kladno Ivan Pihávek.

S předsedou Sokola Jiřím Hondlem se o působení v zelenobílých barvách domlouval necelý týden poté, co Hostouň na konci loňského roku oznámila, že dosavadní trenér áčka Zdeněk Hašek odchází do třetí ligy. „Odcházím z Tábora, kde jsem vedl fotbalovou mládež. Vést tým dospělých je výzva, která se jen těžko odmítá. Sokol jsem sledoval pravidelně, stejně jako články v médiích. Nejdu tedy úplně do neznáma. Vím, že mužstvo z většiny tvoří mladí hráči, ale jenom na těch se stavět nedá. Bez starších exligových matadorů by tým tak dobře nešlapal. Stěžejní zásluhu na herním projevu Hostouně má samozřejmě také Zdeněk Hašek. Spolu s Martinem Čurdou udělali ze sokolů postrach divizní skupiny B. S ním chceme trend zachovat. Samozřejmě, naše hra se musí líbit i našim fanouškům. Pro ně ho přece hrajeme především,“ dodal současným bydlištěm Příbramák, který mimo jiné ve své fotbalové kariéře působil v pražské Spartě, kde mu do výčtu trofejí přibyly dva mistrovské tituly. V současné době kromě trénování mládeže uzavírá na vysoké škole první semestr. „Chci mít pedagogické minimum, kdybych měl trenérskou pauzu,“ vysvětluje Ivan Pihávek, proč se na „stará“ kolena dal na studentskou řeholi.

Kádr Hostouně od konce podzimní části soutěže zatím nedoznal radikálních řezů. Po nabírání kondice čeká sokoly zápasový vstup do přípravy až v druhé polovině ledna.

Zdroj: VK