29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Teplická Stínadla zůstávají zakleta. Hostouňští dostali šest branek

Hostouňští se po roce vracejí z Teplic s nelichotivým brankovým přídělem. V utkání, ve kterém trenéři prostřídali na hřišti dvacet hráčů, inkasovali šest branek. Alespoň kosmetickou úpravu výsledku obstarali v závěru utkání Zdeněk Hucek, David Štětka a Michael Houdek.

Foto: sokol-hostoun.cz

Sobotní duel v hodně věcech připomínal vzájemné měření sil z loňska. Pro Hostouňské se opět jednalo o úvodní duel přípravy. A stejně jako před rokem nechali zelenobílí soupeře uniknout do čtyřbrankového trháku, který korigovali až v samotném v závěru utkání. Ani zde paralely nekončí. Rezerva Sklářů Sokol nikterak nepřehrála, jak by tomu napovídal výsledek, ale vlivem zbytečných chyb v obranné fázi Hostouňští několikrát lacině inkasovali. Naopak soupeře nedokázali za jejich chyby potrestat. Závěrečný tlak pak stačil pouze na kosmetickou úpravu výsledku na 6:3 z pohledu domácích.

"Byla to první herní příprava po dvou měsících, což výkonu odpovídalo, nicméně nám to ukázalo, že před sebou máme dost práce. Co mne mrzí, je určitá nezodpovědnost k výsledku, kterou předvedla parta hrající po přestávce. Dostávali jsme totiž góly, jaké bychom dostávat neměli, laciné. Podle výsledku to vypadá, že nás Teplice přejely, ale tak to nebylo,“ řekl pro Kladenský deník trenér Dominik Rodinger.

Utkáním v Teplicích Sokol odstartoval nabitý zápasový program. Během patnácti dnů odehrají Hostouňští pět přípravných utkání. A určitě je nelze nazvat přátelskými, co se prestiže týká, ani očekávaného nasazení. Ve středu poměří síly s druholigovou rezervou pražské Sparty, o tři později pak zajíždí do Bratislavy, kde narazí na místní Belasí. Druhý únorový týden nabídne napínavé souboje s předními celky České fotbalové ligy skupiny B, s Chlumcem nad Cidlinou a Spartou Kolín.

FK Teplice B vs. Sokol Hostouň 6:3 (2:0)

Branky: 10. Ali-Abubakar, 38., 55. a 58. Vachoušek, 62. a 68. Yasser - 66. Hucek, 72. Štětka, 78. Houdek

Sestava – Sokol (1. poločas): Pančev – Štětka, Bízek, Charvát – Neruda, Krunert, Drul, Shkyria – Fotr A., Šmerda, Paulizzi

Sestava – Sokol (2. poločas): Vitásek – Sadyk, Štětka, Charvát (60. Bízek), Zahranychynyy – Hucek, Houdek, Novák D. – Januška, Fotr O., Miker