A tým | Spálené šance stály Hostouň body

Hostouňští v neděli dopoledne narazili na mladíky plzeňské Viktorky. Proti přednímu třetiligovému celku posledních let předvedli Hostouňští kvalitní výkon a soupeři byli více než vyrovnaným soupeřem. Několik neproměněných tutovek však stálo Sokol body.

Obě mužstva vstoupila do utkání s velkým elánem a snahou vstřelit brzkou branku. Domácí měli v prvním poločase lepší držení míče a větší počet střel na bránu. Nebezpečnější brankové příležitosti si však v prvním poločase připsali Hostouňští. V jejich případě chyběla větší průbojnost v malém vápně soupeře a přesnější zakončení.

V podobném duchu pokračovala i druhá půle. Ve 48. minutě byl kousek od otevření skóre Miker. K uklizení balonu do branky v jeho případě chyběly centimetry. O chvíli později se potvrdilo staré známé: „nedáš, dostaneš“. Po závaru před brankářem Pančevem se nakonec dostal k zakončení Gaszczyk, jehož střela skončila po teči v brance. Hráče Hostouně inkasovaná branka nikterak nepoložila. Naopak přidali na obrátkách a s velkou vervou se hnali za vyrovnáním. Jejich snažení však i nadále brzdila špatná koncovka. Poslední tečku za zápasem udělali opět domácí. Dvě minuty před koncem utkání dokázali proměnit, zásluhou Vrby, protiútok a uzavřeli na konečných 2:0.

FC Viktoria Plzeň vs. Sokol Hostouň 2:0 (0:0)

Sestava - Sokol: Pančev – Pavlík, Shkyria, Kosík, Charvát, Hovorka (59. Zahranychnyy), Hucek (67. Mentberger), Kubáň, Kabele, Miker (72. Gajdošík), Vlasák

Branky: 49. Gaszczyk, 88. Vrba

Potvrdilo se, co jsem říkal před zápasem. Hrálo se nahoru dolu, maximálně fotbalově a oba týmy mohly vstřelit tři, čtyři branky. Slyšet chválu a poklonu od trenéra plzeňského béčka po takovém zápase zahřeje u srdíčka. Bohužel nám to body nepřinese. Souhlasím s hodnocením trenéra domácích, kdy byla jasně cítit trojice ligistů Pachlopník, Hlavatý a Matějka. To jsou hráči, kteří mají starty z minulého ročníku v ligových klubech, a hlavně Hlavatý s Matějkou nám dělali první poločas velké problémy. Přesto jsme měli v prvním poločase víc gólových situací než Plzeň, která měla zase větší držení míče. Bohužel jsme dostali po vstupu do druhého poločasu velmi nešťastný gól, když si srazil míč do branky jeden z našich bránících hráčů. Plzeň měla navrch do nějaké 60. minuty, kdy hrála opravdu rychlý a moderní fotbal. Poté jsme se oklepali z tlaku a začali naopak my zlobit. Opět jsme měli dvě gólové příležitosti a další možnosti, které musíme do branky prorvat i za cenu sebeobětování. Nejdeme však za vítězstvím na úplnou hranu, a tak si neodvážíme ani bod, ke kterému bylo dnes velmi, velmi blízko. Plzni gratuluji, děkuji jim za fotbalové a fér utkání. Takto bych si dokázal představit každý zápas na této úrovni.

V rámci dalšího kola se Hostouňští dočkají zápasu v domácím prostředí. V neděli 15. 8. přivítají tradičního soupeře z pražských Jinonic FK Motorlet Praha.