A tým | Souboj o první desítku skončil smírem

Hostouňští ve včerejším utkání šli sice o poločase do kabin s jednobrankovým mankem, zásluhou krásné střely Štěpána Hájka  nakonec odvezli z hřiště ex-druholigového Sokolova cenný bod.

FK Baník Sokolov vs. Sokol Hostouň 1:1 (1:0)

Sestava – Sokol: Tetour – Novák, Zahranychnyy (46. Shkyria), Kosík (80. Štětka), Lička (63. Januška), Kubáň, Fotr (63. Miker), Hájek (70. Dočekal), Contreras, Barbara, Hucek

Branky: 33. Popovič - 49. Hájek

Žluté karty: Vokáč, Popovič – Kubáň, Contreras

V utkání na půdě Sokolova jsme chtěli chytit začátek zápasu, protože domácí dávají poměrně dost branek na začátku utkání. Do zápasu jsme vstoupili poměrně dobře. První minuty patřily nám, ale potom jsme spadli do absolutního chaosu a nezodpovědnosti. Soupeř měl dvě obrovské šance, kde nás skvěle podržel Tety a nám ani to nestačilo, abychom se probrali. Takže další akci, jak přes kopírák, už proměnil a my šli do kabiny za stavu 0:1.

Určité věci jsme si museli říct hodně od plic, abychom mohli vůbec přemýšlet nad tím, že nedostaneme další dvě tři branky. Kluky jsme se snažili vyburcovat a pár věcí změnit ve hře. Povedlo se. Druhý poločas byl jasně v naší režii, soupeř s námi měl velké problémy a dohrával v křečích, i když beru tento tým jako jeden z top 3, co se týče kondiční stránky. Velkou zásluhu na tom má trenér Baníku, který odvedl s týmem velké penzum práce. Dali jsem krásnou branku Hájčusem, který je pro tým nesmírně platný jak na hřišti, tak v kabině. Měli jsem dokonce ještě dvě další gólové příležitosti, kde střelu ze střední vzdálenosti Jordana chytil fantasticky Hrabačka a chvilku před koncem jsme měli situaci 3 na 1 v soupeřově vápně, ale Dočky situaci nedokázal uhrát tak, abychom zakončili. Velká škoda. Musíme uznat, že za první poločas jsme si víc než remízu nezasloužili.

Gratuluji Sokolovu k záchraně, protože pro mě to byl tým, který byl na podzim nejslabší. Teď ukázal opravdu velký progres a sílu. S takovým zázemím a fanoušky by byla škoda, aby hrál ještě nižší soutěž. Děkuji našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit i takovou dálku! Snad jsme jim druhý poločas udělali radost předvedou hrou. Teď už se soustředíme na Příbram, kde chceme vyhrát.