29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Souboj nejlepších jarních týmů skončil plichtou

Utkání na Vltavínu mělo být oslavou fotbalu. Na jedné straně absolutní lídr soutěže, na druhé straně aktuálně nejlepší jarní celek, který v minulých kolech potvrdil třetiligovou příslušnost pro další ročník. Bohužel se tak nestalo! Zápas sice skončil po zásluze dělbou bodů, Hostouňští však odjížděli z pražských Holešovic s hořkou pachutí…

Zásadní moment, který „podtrhl“ nohy dobrému fotbalu, přišel v samotném úvodu utkání. Ve 13. minutě utkání se po rohu domácích dostal do samostatného úniku Januška, který zakončil střelou na branku. Tu sice zlikvidoval daleko vyběhnuvší brankář Vltavínu Štorc, k zákroku rukou však došlo daleko od pokutového území, a tak byl po zásluze vyloučen. Hostouňští sice dostali výhodu v podobě přesilovky, ale krása fotbalu pro další průběh zápasu utrpěla.

Hráči Sokola využili přesilovku o chvíli později. Ve 25. minutě vybojovaný balon Fotrem skončil na kopačce Janušky, který vybídl ke skórování Mikera – 0:1. Mírnou převahu si udrželi i v dalším průběhu úvodního poločasu, ale k další vážnější šanci se už nedostali.

Těsně před přestávkou došlo k výměně názorů mezi hráči a lavičkou Sokola s rozhodčími po neodpískaném faulu na stopera Štětku. Z toho tým vyšel s „pokutou“ v podobě žluté karty pro Hucka a trenéra brankářů Charváta. Jako bonus dostal na odchodnou do kabin varování od hlavního arbitra v podobě několika dalších „zajímavých“ připísknutí za nedovolenou hru.

Přestávková patnáctiminutovka se nesla ve znamení uklidnění emocí a odvrácení dalších výroků směrem k rozhodčím. Soustředění na vlastní výkon vydrželo do 52. minuty, kdy byl domácím darován pokutový kop. Ten s trochou štěstí proměnil Jaroš.

Po vyrovnání chytili hráči Vltavínu druhý dech. Bojovností a zarputilostí se i v oslabení dokázali Sokolu herně vyrovnat a několikrát nebezpečně zahrozit. Naopak soupeře k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Hostouňští se do konce utkání dostali k zakončení pouze po hlavičce Mikera a dvou trestných kopech Ličky a Contrerase. Utkání tak skončilo po remíze 1:1 dělbou bodů. Při pohledu na hráče obou týmu po zápase, byli s výsledkem přece jen více spokojenější domácí...

Loko Vltavín vs. Sokol Hostouň 1:1 (0:1)

Sestava – Sokol: Pančev – Novák, Miker, Charvát, Freisinger, Januška (78. Lička), Štětka, Kubáň, Fotr (68. Barbara), Hájek (60. Dočekal), Hucek (60. Contreras)

Branky: 52. Jaroš (p.) - 25. Miker

Žluté karty: Hucek, Barbara (oba SH)

Červená karta: Štorc (Vltavín)

Souboj prvního týmu s druhým, co se týče jarní tabulky, nebyl takový, jaký bychom si přáli. Jednak stav hrací plochy byl v šíleném šťávu, takže ani jede tým nemohl hrát kombinační fotbal. A druhá věc byl výkon rozhodčích. Předem říkám, že rozhodčí není důvod, proč jsme dnes ztratili dva body. On pískal na obě strany špatně. Ale co s námi předváděl od té doby, co nepískl jasný faul na našeho stopera, kdy z toho měl Vltavín šanci, se nevidí. Před koncem prvního poločasu pískl dva fauly bez toho, aby se náš hráč dotkl soupeře. My jsme se ptali, proč to dělá a on odpověděl: „protože jste mě nas…“. Takže s tímto jsme šli do kabin.

V kabině jsme ukočírovali emoce, ale bohužel došlo na to, co jsme předpokládali… Po penaltě soupeř vyrovnal na 1:1. Nedokázali jsme ale herně soupeře přetlačit a vlastní nekvalitou, která nás provázela ve výstavbě hry, rozhodnout utkání. Za sebe říkám, že mě mrzí, že se takový zápas s lídrem tabulky hrál na takto špatném terénu. Vltavínu gratuluji, protože se rval do poslední minuty a zaslouženě urval bod. My si zápas rozebereme a od pondělí se budeme připravovat na domácí duel s Domažlicemi.