28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

A tým | Sokol veze z Mostu výhru

Hostouňští si v sobotním utkání v Mostě připsali první vítězství zimní přípravy. O vítězství nad divizním aspirantem na postup FK Baník Most – Souš rozhodl dvěma přesnými zásahy Jiří Miker.

Do Mostu odjelo téměř kompletní mužstvo. Kvůli zdravotním potížím zůstal doma Javier Neruda, Kyrylo Shkyria, Jordan Barbara a Tomáš Marek. Naopak po krátkém výpadku odehrál část utkání Mario Lička, Lukáš Kosík a Andriy Zahranychnyy. Poprvé se oblékl do zelenobílých barev Sokola testovaný obránce Filip Novák.

Do utkání vstoupili lépe naši hráči a brzo si vytvořili střelecké pokusy. Dva střelecké pokusy Dočekala skončily v náručí domácího brankáře a nadějnou šanci Kubáně zastavilo břevno. Od 15. minuty se začali osmělovat i Mostečtí. Ale ani jejich útočné snažení brankou neskončilo. Střelecký účet utkání otevřel až Miker v 26. minutě utkání. Ten vstřelil i druhou a zároveň poslední branku zelenobílých v utkání v 50. minutě. Hostouňští díky zmatkům v obraně ve druhém poločase nabídli soupeři několik nadějných možností ke skórování, ten však na víc, než na korekci skóre nedosáhl.

„Posouváme se, ale není to takový posun, který bychom si představovali. Některé nové věci, které do hry chceme dostat, nám ještě nefungují podle představ. A také musím pochválit soupeře, který má kvalitní hráče a nebál se hrát,“ zhodnotil utkání pro Kladenský deník trenér Dominik Rodinger.

FK Baník Most - Souš vs. Sokol Hostouň 1:2 (0:1)

Sestava: Pančev - Novák (63. Kubáň), Kosík, Charvát, Kubáň (46. Zahranychnyy), Contreras (63. Hucek, 81. Študent) Hucek (46. Januška), Fotr (46. Lička), Miker (60. Šmerda) Dočekal (46. Hájek), Vlasák (46. Kabele)

Branky: 77. Gabko - 26. a 50. Miker

Další přípravné utkání je na programu příští sobotu v Českých Budějovicích, kde se střetneme s rezervou prvoligového Dynama (15:30).

Autor: Lukáš Horníček