A tým | Sokol uzavřel podzim bodem z Benešova

V závěrečném kole uhráli Hostouňští remízu na horké půdě v Benešově. Po bezbrankovém úvodním poločase otevřel účet zápasu ex-sokol Kamil Kulhavý. Na konečných 1:1 vyrovnával premiérovou brankou v zelenobílém dresu Kyrylo Shkyria.

Oba týmy si spravedlivě rozdělily úseky hry, ve kterých dominovaly a vytvořily si střeleckou převahu. Hostouňským patřila hlavně úvodní dvacetiminutovka v prvním poločas. Nedůslednost v bránění domácích nepotrestal v nadějných situacích Dočekal, Gajdošík ani Kubáň. Po zbytek poločasu se hra přeci jen vyrovnala, ale na obou stranách střelci odmítli poslat svůj tým do vedení. O přestávce tak svítily na světelné tabuli dvě nuly.

V úvod druhého poločasu byli lepším týmem Benešovští. Největší hrozbou pro branku Tetoura představoval hlavně Kulhavý. A právě ex-hostouňský hráč nakonec i otevřel brankový účet zápasu, když v 65. minutě po centru zavřel zadní tyč a nikým nehlídán hlavou přesně uklidil míč do sítě. Radost domácím vydržela jen osm minut. Dlouhý aut Mejdra do vápna prodloužil Dočekal na osamoceného Shkyriu, který prostřel vše, co mu stálo v cestě – 1:1.

V infarktovém závěru odmítly oba týmy zlomit zápas na svou stranu. Nejprve nedokázal uklidit míč po přihrávce Zahranychnyyho do odkryté sítě Miker a v 88. minutě neproměnil nařízený pokutový kop po faulu Mejdra Vosáhlo. A když pár vteřin před koncem dvakrát začaroval na brankové čáře domácí gólman Víšek proti Dočkalovi a Charvátovi, skončilo utkání zaslouženou dělbou bodů.

SK Benešov vs. Sokol Hostouň 1:1 (0:0)

Sestava - Sokol: Tetour – Zahranychnyy, Kosík, Hucek, Charvát, Shkyria (85. Hovorka), Kubáň (70. Vlasák), Dočekal, Kabele, Gajdošík (70. Miker), Neruda (46. Mejdr)

9

V následujícím týdnu si hráči prvního mužstva odpočinou. K tréninku se opět vrátí v pondělí 8. listopadu. Během podzimu odehrají i dvě přípravná utkání. V pátek 12. listopadu zajíždí na hřiště rezervy Mladé Boleslavy. O čtrnáct dní později změří v Roudnici síly s divizním celkem SK Štětí.