29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Sokol se vrátil z Kobylis bez bodu

Hostouňští nedokázali navázat na dvě výhry v řadě a z pražských Kobylis se vrátili s prohrou 2:0. Tu po zásluze domácí Admiře vystřelil ve druhém poločase Čácha s Douděrou.

Obě mužstva toho před početnou a hlasitou kulisou v pražských Kobylisech v úvodním poločase příliš nepředvedla. Za zmínku stojí chycená penalta Pančevem v 11. minutě, kterou rozhodčí nařídil po faulu Pavlíka. Blízko otevření skóre utkání byli i Hostouňští. Krátce před přestávkou však ve velké příležitosti poslal Miker balon pouze do břevna.

Bezbrankový stav se sice přenesl do druhého poločasu, ale vydržel jen necelé dvě minuty. Ve 47. minutě dokázal brankář Pančev zlikvidovat i druhou velkou příležitost domácích, ale na dorážku už byl krátký. Úvodní branka nikterak zápasem nezatřásla a přihlížející diváci mohli i nadále chválit maximálně pokrmy z místního občerstvení. Domácí fanoušky mohla alespoň zahřát, kromě slunného počasí, i druhá branka v síti Sokola. O tu se z ojedinělé šance postaral v 66. minutě Douděra. Do konce utkání se střelecky Hostouňští nikterak nevzepřeli a domácí si tak uhájili tři body.

„Dnes není moc co hodnotit. Soupeř zaslouženě vyhrál. Od první minuty, i přes jejich velké absence v základní sestavě, hráli lépe, což mně nemile překvapilo. Myslel jsem si naopak, že po dvou výhrách budeme správně nastaveni prodloužit naši sérii výher. Ale neplnili jsme žádné taktické pokyny, dělali si na hřišti, co chtěli, a to vždy pro nás znamená prakticky nulovou šanci na dobrý výsledek. Gratulace k zasloužené výhře Admiře a děkuji divákům za fajn fotbalovou atmosféru,“ přinesl svůj pohled na utkání trenér Dominik Rodinger.

SK Admira Praha vs. Sokol Hostouň 2:0 (0:0)

Sestava - Sokol: Pančev - Pavlík (64. Kubáň), Zahranychnyy, Kosík, Miker, Charvát, Hucek (64. Mentberger), Vlasák (70. Gajdošík), Hájek (46. Dočekal), Hovorka (70. Neruda), Kabele

6

V nadcházejícím kole se Hostouňští představí na domácím hřišti. V neděli 10. října (15:00) přivítají pražský Vltavín.

Autor: Lukáš Horníček