A tým | Sokol přivezl z města škodovek výhru

Porovnání sil s týmem z třetiligové skupiny B vyzněl lépe pro Hostouň. O nejtěsnější výhře zelenobílých na půdě rezervy Mladé Boleslavi rozhodl ve druhém poločase Michal Kubáň.

Hostouňští přijeli do Mladé Boleslavi oslabeni o osm hráčů z podzimního kádru (Kabele, Mentberger, Pavlík, Hájek, Charvát, Gajdošík, Hovorka a Miker). Značné absence tak daly šanci hráčům s menší zápasovou zátěží. Z lavičky zasáhl do utkání i současný asistent trenéra a dlouholetý kapitán mužstva Tomáš Marek. První minutky v prvním týmu posbírali i hostouňští odchovanci a v současnosti hráči rezervy – Petr Študent a Marek Dědeček.

Utkání lépe začali domácí, kteří v úvodu několikrát nebezpečně zahrozili. Hostouňští jejich útoky přežili bez újmy, brzo se dostali do správné provozní teploty a po zbytek prvního poločasu byli nebezpečnějším mužstvem. Šance Dočekala, Vlasáka, Dostála i Kubáně však zůstaly bez brankového vyústění.

Z kraje druhé poločasu se už Sokol dočkal. V 51. minutě Zahranychnyy vyslal přesnou přihrávkou do úniku Kubáně, který v tváří tvář domácímu gólmanovi nezaváhal. Jeho branka nakonec rozhodla o nejtěsnějším vítězství Hostouně.

FK Mladá Boleslav B vs. Sokol Hostouň 0:1 (0:0)

Sestava - Sokol: Pančev (46. Tetour) - Mejdr (75. Dědeček), Shkyria, Kosík (35. Marek), Zahranychnyy, Soukup, Hucek, Dostál (75. Študent), Kubáň, Dočekal (80. Pančev), Vlasák

Branky: 51. Kubáň

Z vítězství máme radost, protože šlo o soupeře, který patří do středu tabulky druhé skupiny. Pořád musíme brát v potaz, že jsou to kluci, kteří trénují i dvakrát denně a pracují v maximálních ligových podmínkách.

Hned v první minutě nás podržel Panči, který chytil na začátku dvě šance a dál nám možnost uhrát lepší výsledek. Podařilo se nám hru kontrolovat, hrát velmi dobře a celkově jsem od kluků cítil, že táhnou za jeden provaz a baví se hrou. Chybělo nám dost hráčů (Kabele, Mentberger, Pavlík, Hájek, Charvát, Gajdošík, Hovorka a Miker), takže jsme to hráli s velmi mladým mužstvem, ale bylo vidět, že kluci jsou správně nastaveni a chtějí vyhrát. Radost mám z protrhnutí střelecké smůly Míši Kubáně. Jen škoda pro něj, že to nepřišlo dřív. Skvěle se zapojili na konci i kluci z béčka a po delší době nastoupil i Mary, který nám ukázal svoje zkušenosti a přesnost v kontrole hry.

Dneska se to podařilo se vším všudy. Klukům děkuji, dneska byla radost je trénovat. Víkend si užijeme volný a od pondělí jdeme opět do tréninku.

Jestli epidemiologická situace dovolí, příští přípravné utkání odehrají Hostouňští 26. listopadu v Roudnici nad Labem s divizním celkem SK Štětí.