A tým | Sokol nedal Baníku šanci a bere tři body

Hostouňští potvrdili sílu v domácím prostředí a po Rakovníku zdolali brankami Hovorky a Vlasáka Baník Sokolov 2:0. Další tříbodový zisk tak Sokol odpoutal ze sestupového pásma.

Od prvních minut Hostouňští dominovali a hosté ze Sokolova se měli co otáčet. Nadějné příležitosti Vlasáka a Mikera však neměly gólovou tečku. Druhý jmenovaný si zpravil chuť ve 24. minutě přesným centrem na osamoceného Hovorku, který nedal brankáři hostí šanci a otevřel skóre utkání. Po zbytek poločasu se toho příliš nezměnilo. Pánem na hřišti byli nadále zelenobílí. K vyššímu poločasovému výsledku chybělo lepší zakončení.

Z kraje druhého poločasu se z ojedinělé akce dočkali hráči Sokolova první střely na branku. Ta však neměla gólové parametry a domácí mohli pokračovat ve spanilé jízdě. Tu korunovali v 59. minutě druhou brankou. Po centru Hovorky se k míči probojoval Vlasák a zblízka nedal hostujícímu brankáři šanci – 2:0. Poslední střípky naděje na bodový zisk si sebrali hráči Baníku sami, respektive Krlička, který si po nevybíravým skluzu na brankáře Tetoura, vysloužil přímou cestu do sprch. V poslední půlhodince Hostouňští ještě několikrát zahrozili, ale gólové kopačky si tentokrát neobul Miker, Hájek, Mentberger, Shkyria, Gajdošík ani Dočekal.

Sokol Hostouň vs. FK Baník Sokolov 2:0 (1:0)

Sestava - Sokol: Tetour - Pavlík (81. Shkyria), Zahranychnyy, Kosík, Miker, Charvát, Hucek, Vlasák (77. Gajdošík), Hájek (77. Dočekal), Hovorka (72. Mentberger), Kabele (72. Kubáň)

Branky: 24. Hovorka, 59. Vlasák

Žlutá karty: Stan

Červená karta: 63. Krlička (Sokolov)

Dnes bylo na hřišti od prvních minut jen jedno mužstvo a to my. Drželi jsem se taktického plánu, věděli jsme, co chceme hrát a kluci to plnili do puntíku. Prvních dvacet minut bylo z naší strany fantastických. Vzpomněl jsem si na zápasy předešlé, kdy jsem taky začali takto dobře a pak přestali hrát. Ale dnes ne, dneska jsme opravdu vydrželi zhruba dvě třetiny zápasu hrát pohledný fotbal s několika příležitostmi ke skórování.

Zatím nám to tam nepadá, ale věřím, že tohle ještě zlepšíme, natrénujeme, abychom mohli soupeře trápit ještě víc. Ještě bych rád řekl k týmu, že velmi rád vidím, jak začínají brát na sebe zodpovědnost ke Kejbovi s Hájčusem hráči jako Charvi, Hovi či Miky. To jsou kluci, kteří v našem kádru patří mezi „starší“ a pomalu začínají chápat svojí roli v týmu.

Co se týče individuálních výkonu, tak bych rád tentokrát zmínil Jirku Mikera. Ten, co za dva zápasy odběhal směrem dozadu, kolik vyhrál soubojů a dneska k tomu ještě přidal velkou kvalitu směrem dopředu. Ano, branku nevstřelil, ale já mu věřím, že si to nechává na zápasy, kdy to bude ještě víc potřeba.

Velké poděkování patří i divákům, protože dnes už zpoza klandru byla slyšet podpora a potlesk po podařených akcích. Gratulace klukům do kabiny a od čtvrtka se budeme chtít připravit maximálně na Admiru.