A tým | Sokol i přes prohru slaví historický úspěch

Hostouňští uzavřeli sezonu prohrou s vítězem ČFL skupiny A pražskou Slavií 1:3, když Pražané rozhodli o tříbodovém zisku již v prvním poločase. Sokol tak zakončil sezonu na 6. místě, tedy historicky nejlepší postavení klubu.

Již jistý vítěz naší třetiligové skupiny Slavia Praha B spustil od samého začátku útočnou smršť, a hlavně v prvních minutách hry se měli Hostouňští co ohánět. Vyústění aktivity hostů vygradovalo v 7. minutě, kdy otevřel skóre zápasu Tomáš Jelínek. V následujících minutách si své velké šance vypracovali i zelenobílí, ale trestuhodně všechny zahodili. To sešívání své šance dokázali proměňovat a zásluhou dvou přesných zásahů Lukáše Vorlického šli nakonec do kabin s luxusním náskokem 3:0.

Naopak do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Sokola, soupeře zatlačili na jeho půlce, ale žádný z nadějných pokusů v brance neskončil. Jedinou branku v druhé pětačtyřicetiminutovce viděli diváci až v 69. minutě, kdy proměnil pokutový kop Graham Etemike a korigoval skóre na konečných 1:3.

Sokol Hostouň vs. SK Slavia Praha B 1:3 (0:3)

Sestava – Sokol: Pančev - Čížek (69. Charvát), Mládek, Januška, Štětka, Klimenda (70. Paulizzi), Etemike (72. Křenek), Novák (69. Freisinger), Siqueira, Hucek (72. Venancio), Egbe

Branky: 69. Etemike (p.) - 7. Jelínek, 29. a 37. Vorlický

Žluté karty: Januška, Freisinger, Siqueira - Slavata, Trédl

Trenér Dominika Rodingera po utkání

Těžký, …tohle se prostě blbě kouše. První poločas byl určitě v režii Slavie, která držela míč a byla aktivnější. My ale měli tři naprosto čisté gólové příležitosti a nedokázali jsme trefit bránu. Naopak Slavia ze čtyř střel dala tři branky. Je to odraz reality, kvality a celkové pohody týmu. Slavia, i když nehrála v nejsilnější sestavě, měla v týmu řadu velmi zajímavých a určitě budoucích ligových kluků.

Druhý poločas jsme chtěli vstřelit branku, ideálně brzy, ať se dostaneme do zápasu. Bohužel dvě opět skvělé příležitosti zneškodnil skvělý Slavata a my dali branku až z penalty. Bohužel nám docházely síly a Slavia nás ke konci už k ničemu nepustila i díky jejich střídaní, kdy se dostal do hry Švec nebo Škoda. To je samo o sobě absolutně “šílené”, že takový kluci dostřídávají v průběhu. Celkově to byl ale za mě výborný zápas, který měl dobré tempo, kvalitu a emoce.

Upřímně gratuluji Davidovi Střihavkovi k vítězství v naší skupině a držím mu palce do baráže proti Velvarům. David je opravdu skvělý kluk a trenér, moc mu to přeji.