29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Slavie rozhodla o výhře v prvním poločase

Čtrnáct dní po utkání s rezervou Sparty narazili Hostouňští i na druhé slavné pražské „S“. A stejně jako na Strahově, rozhodli Pražané o výhře v prvním poločase.

Do utkání vstoupili Hostouňští aktivně a v prvních minutách to vypadalo na vyrovnanou bitvu s mladou sestavou Slavie. Bohužel, stejně jako v předchozích venkovních utkáních, hráči Sokola po hrubých chybách brzo inkasovali, což domácí nakoplo k dominantnímu a přesvědčivému výkonu v prvním poločase. Ke střelci z 9. minuty Vincourovi se přidal dvěma zásahy Rondić a jednou přesnou Douděra. Po poločasovém vedení Slavie 4:0 se Hostouňští sice snažili v druhé půli oklepat, ale několik nadějných příležitostí ke vstřelení branky nevedlo. Brankový účet už se nepovedlo rozšířit ani domácím, a tak se skóre z prvního poločasu ukázalo jako konečné.

„Byl to pro nás třetí zápas venku a vždy jsme měli těžkého soupeře. Táborsko, Sparta a teď Slavia. Pro Hostouň to jsou soupeři, proti kterým musíme fakt dobře pracovat, abychom měli šanci uspět. Myslím si, že všechny tři zápasy se opakovaly ve stejném duchu. Do dvacáté minuty soupeř skóruje. Je jedno, jestli to jsou naše chyby nebo ne. My, dokud neudržíme čisté konto po nějakou část zápasu, tak nemáme šanci na úspěch. Pokud chceme působit v ČFL, musíme se na tyto soupeře nějak připravit a pokusit se zápas zvládnout. Druhé poločasy už nějakým způsobem zvládáme, ale to je vývojem zápasu. Každopádně k bodům to nevede. Děláme naivní chyby, máme i systémové chyby hlavně v bránění. Musíme to odstranit, jinak nemáme v soutěži co dělat. Věřím hráčům, věřím, že se z toho dostaneme. Musíme bojovat, nic není ztraceného,“ zhodnotil utkání pro fotbalunas.cz trenér Martin Čurda.

SK Slavia Praha B vs. Sokol Hostouň 4:0 (4:0)

Sestava: Czehowsky - Krupička (46. Borák), Trapp, Dosoudil, Charvát (46. Vašák) - Lohoyda (46. Hovorka), Vojtěšek, Kabele, Kolmistr (70. Vegricht) - Baratynskyy, Hájek (70. Gajecký)

Branky: 9. Vincour, 22. a 39. Rondić, 35. Douděra

Žluté karty: Hošek - Vašák

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Zuzana Šůsová