28. 4. 2024 (17:00) | ČFL - 24. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha B (Hostouň)

A tým | Šlágr podzimu Sokolu nevyšel. Jaro odstartuje z druhého místa

V neděli dopoledne uzavřel podzimní část aktuální sezony České fotbalové ligy šlágr kola mezi domácím výběrem SK Slavia Praha B a Sokolem Hostouň. Zápas, který převyšoval parametry třetí ligy, skončil lépe pro rezervu sešívaných.

Střetnutí mezi prvními dvěma celky soutěže rozhodly špatné vstupy Hostouňských do obou poločasů, kdy vždy brzo inkasovali. Naopak dokázali, i přes závěrečný tlak, pouze korigovat skóre z kopačky Hucka na konečných 2:1 a v tabulce přepustil první místo právě rezervě Slavie. Stupně vítězů po podzimu pak uzavírá třetí Jiskra Domažlice.

SK Slavia Praha B vs. Sokol Hostouň 2:1 (1:0)

Sestava – Sokol: Pančev - Kosík, Mládek, Januška (75. Fotr O.), Freisinger (49. Křenek), Štětka, Klimenda (68. Zahranychnyy), Etemike, Novák (49. Fotr A.), Charvát, Hucek

Branky: 8. Ogungbayi, 47. Trédl - 51. Hucek

Žluté karty: Trédl, Škoda - Klimenda, Křenek, Hucek

Utkání pohledem trenéra Dominika Rodingera

Viděli jsem nadstandardní utkání. V první řade bych chtěl poděkovat Slavii za skvěle připravené hřiště. Na to že byla půlka listopadu, tak bylo ve výborném stavu.

První poločas jsme se nechali hlavně na začátku strhnout skvělou kulisou, která sice nebyla na naší straně, ale i tak nám vlila krev do žil. Bohužel to pro nás bylo kontraproduktivní a lítali jsem všude, ale neefektivně. Z toho plynul i první gól, kde byla zbytečná standardní situace a z ní jsme inkasovali po nedohraném míči, kde dorážel střelu Bolu úplně sám, my jen přihlíželi. Pak jsme srovnali hru, uklidnili se a Slavia měla už jen jednu šanci Tecla, opět z nedohrané standardní situace. My však neměli nic.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme mít určitě jednu, maximálně dvě šance a musíme dát branku, abychom mohli přemýšlet nad bodovým ziskem. Bohužel jsme udělali individuální chybu, ze které pak vyústila penalta. Následně jsme dali do hry Křéňu a Adise Fotra, kteří hru oživili. Dali jsme rychlou kontaktní branku a začali cítit, že Slavia má strach z výsledku. Oba týmy předváděly skvělý fotbal, ale bez šancí do doby, než šel sám ze strany Pudil, který naštěstí trefil břevno a od té doby jsme soupeře připoutali na jejich půlku, respektive vápno. Nakonec jsme měli dvě stoprocentní šance, jedna skončila na tyči po hlavičce a druhou nám vykopával jejich obránce z brankové čáry. Při troše štěstí jsme ten bodík mohli urvat, ale i tak jsem na kluky obrovsky hrdý. Nezasloužili si prohrát.

V neposlední řadě bych chtěl poděkovat divákům. Hrát před tolika lidmi je už pro kluky zážitek a jsme vlastně rádi, že je konec. Neumíme si představit, že bychom po takovém zápase hráli další zápas v „komorní” atmosféře. Zda si dávám nějaký cíl do jara, tak je to návštěvnost. Jsme druhý tým tabulky a je potřeba přivést na stadion víc lidí, kteří budou slyšet, tak jako v neděli i naši fanoušci na stadionu v Horních Počernicích. Ono je jedno, zda fandí Vám nebo soupeři, ale dodá vám to energii. Je to jedna z věcí, o které velmi často mluví pan Trpišovský. A my s tímto potřebujeme jako klub pracovat.