13. 8. 2022 (10:30) | ČFL – 2. kolo: Sokol Hostouň vs. Dynamo Č. Budějovice B (Hostouň)                                                 20. 8. 2022 (10:15) | ČFL – 3. kolo: FK Zbuzany 1953 vs. Sokol Hostouň (Zbuzany)                                                 24. 8. 2022 (17:30) | Mol Cup – 1. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha (Hostouň)

A tým | S Duklou jsme se rozešli smírně

Hostouňští se po krátké „covidové“ pauze vrátili k přípravě zápasem s béčkem Dukly. Na hřišti v Satalicích střelila obě mužstva po jedné brance. Za Hostouň srovnával v prvním poločase testovaný chilský záložník Stefano Contreras.

Foto: sokol-horstoun.cz

 

Mužstvo Hostouně k sobotnímu utkání do Satalic dorazilo oslabeno o několik marodů. Naopak se poprvé do zelenobílého dresu oblékly dvě nové tváře ze zahraničí, francouzský záložník se zkušenostmi z Girondins Bordeaux Jordan Barbara a chilský středopolař Stefano Contreras.

 

Hostouňští do utkání vstoupili velmi aktivně a několikrát se dokázali nápaditým přechodem dostat k šestnáctce domácích. Tam bohužel většina akcí končila na pozorné obraně. Domácí borci hrozili převážně z brejků. Jejich snažení dlouho brzdilo přesné zakončení nebo pozorný brankář Viktor Pančev. Dukla se nakonec dočkala vedoucí branky ve 28. minutě, kdy dokázal využít zmatků v obraně Sokola ex-kladenský Václav Kočí. Hráči Sokola přispěchali s odpovědí o pár minut později, kdy se dokázal v prvním utkání v hostouňském dresu prosadit Stefano Contreras.

 

Ve druhém poločase si obě mužstva udržela velké nasazení, početné střídání a zařazení hráčů mimo své tradiční posty však vnesla do zápasu řadu nepřesností. Oba týmy si dokázaly po přestávce vypracovat nadějné střelecké pozice, ale již bez gólového efektu. Poločasové skóre 1:1 tak svítilo na světelné tabuli i po 90 minutách hry.

 

Utkání pohledem trenéra Dominika Rodingera

 

Máme za sebou druhý zápas, který pro nás hlavně po herní stránce byl o dost lepší než v Teplicích. Myslím, že šedesát minut se hrál atraktivní fotbal z obou stran. Dukla je výborně připravená takticky a herně po všechny stránkách. I když jde o béčko, tak je vidět rukopis trenéra Aleše Majera, kterého si velmi vážím. Je s nimi radost hrát.

 

Co se týče herního profilu, tak jsme spokojeni se 2/3 utkání, kdy jsem chtěli hrát aktivně. Po prostřídání se do hry dostal chaos, protože hráči střídali pozice, vraceli se hráči, kteří něco odehráli již v prvním poločase. Pak je to tak rozházené a je prakticky po hře. Ale hlavně v prvním poločase jsme tam měli velmi dobré pasáže, kdy jsme vyjížděli z těžkých situací a hrozili u soupeřovy šestnáctky. I Dukla měla své šance, ale v nich nás pozdrželi brankáři.

 

 

FK Dukla Praha B vs. Sokol Hostouň 1:1 (1:1)

Sestava: Pančev (46. Tetour) - Zahranychnyy, Shkyria, Charvát, Kubáň, Hucek (46. Marek), Contreras (75. Šmerda), Fotr (46. Januška), Barbara (55. Fotr), Šmerda (46. Vlasák), Miker (46. Hájek)

Branky: 28. Kočí – 36. Contreras

 

Další přípravné utkání je na programu příští sobotu v Mostě, kde se střetneme s divizním mužstvem FK Baník Most-Souš (11:00).

 

Autor: Lukáš Horníček

 

 

 

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Fan Shop Sokol Hostouň