13. 8. 2022 (10:30) | ČFL – 2. kolo: Sokol Hostouň vs. Dynamo Č. Budějovice B (Hostouň)                                                 20. 8. 2022 (10:15) | ČFL – 3. kolo: FK Zbuzany 1953 vs. Sokol Hostouň (Zbuzany)                                                 24. 8. 2022 (17:30) | Mol Cup – 1. kolo: Sokol Hostouň vs. FK Dukla Praha (Hostouň)

A tým | První mužstvo zahájí únorový program v Mostě

Hostouňské čeká přípravné utkání s aspirantem na postup do třetí ligy. V sobotu dopoledne zajíždí do Mostu, kde změří síly s divizním mužstvem FK Baník Most – Souš. Výkop zápasu v mosteckých Velebudicích je naplánován na 10:30.

 


05. 02. 2022 (10:30) | FK Baník Most - Souš vs. Sokol Hostouň

Hřiště: UMT SŠT Most - Dělnická 21, Most - Velebudice

 

Představení soupeře

Na jaře 2020 dospělo mostecké fotbalové hnutí za podpory Statutárního města Most k dohodě a rozhodnutí o spojení dvou fotbalových subjektů, a to Mosteckého FK a FK Baník Souš. Do té doby Mostecký FK navazoval na slavný FK Baník Most, především díky působení na Stadionu Josefa Masopusta. FK Baník Souš ve svém areálu působil léta ve stínu hlavního mosteckého fotbalového proudu, nicméně v poslední éře reprezentoval město Most ve vyšší soutěži, české Divizi B.

 

Nový fotbalový subjekt FK Baník Most - Souš chce odkazovat na úspěchy mosteckého fotbalu, a těžit z ukončení konkurenčních bojů na území jednoho města, především v oblasti výchovy mládeže. Zejména však vrací oblíbené jméno "Baník", které je mosteckou fotbalovou veřejností přijímáno za své. Cílem klubu je dlouhodobá udržitelnost fotbalového působení ve městě, která bude stavět na práci s mládeží, dále vysoké ambice A-mužstva ovšem postavené na dlouhodobé ekonomické stabilitě.

 

Od 1.7.2020 tak FK Baník Most - Souš od nové sezóny spojuje veškeré předchozí soutěže dospělých i mládeže pod jeden subjekt a nadále působí jako jeden klub, jeden tým, jeden Most.

 

A-mužstvo díky propojení klubů MFK a Baník Souš začíná působit na úrovni Divize B, tedy čtvrté nejvyšší soutěže v České republice, kde střednědobým cílem je stabilizace A-mužstva na úrovni třetí ligy. B-mužstvo po spojení klubů působí v Krajském přeboru, hodlá vystupovat především jako Juniorka a nabídnout tak zajímavý start v kategorii dospělých pro mladé hráče. ZDROJ

 

A že to mostecký klub s třetiligovými ambicemi myslí vážně, potvrdil hned v úvodní sezoně 2020/21. V osmi kolech nepoznali Mostečtí porážku a s pětibodovým náskokem na druhý Český Brod se dostali do trháku v divizní skupině B. Jejich cestu do třetí ligy přizdila až pandemie, respektive předčasné ukončení soutěží. Našlápnuto na postup má mužstvo Zdeňka Haška a Petra Johany i v letošním ročníku. Jarní část odstartuje z druhé pozice s dvoubodovou ztrátou na lídra z Neratovic.

 

Vzájemná utkání

17. 07. 2021 | Přípravné utkání: FK Baník Most - Souš vs. Sokol Hostouň 0:1 (0:1)

12. 06. 2020 | Přípravné utkání: Sokol Hostouň vs. FK Baník Most - Souš 1:2 (0:1)

 

Fan Shop Sokol Hostouň