10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

A tým | První mužstvo strávilo víkend na Moravě. Vrcholem programu byl zápas s Líšní

K přípravě před každou částí sezony Sokola Hostouň neodmyslitelně patří teambuildingová společná akce. Letos v létě si pro tento účel zvolil tým „výlet“ na Moravu, konkrétně do její metropole. Během nabitého víkendu mužstvo stačilo prozkoumat historické centrum, sobotním večer obohatit kulturním programem a v neposlední řadě poměřit síly s předním celkem Národní ligy – SK Líšeň.

Hostouňští si v sobotu podruhé v letní přípravě vyzkoušeli konfrontaci s druholigovým celkem. Po utkání s Táborskem, tentokrát zamířili do brněnské čtvrti Líšeň, kde je čekal souboj s místním SK. Do zápasu sice vstoupil Sokol aktivně, ale v perném vedru jejich snažení zchladil již v 8. minutě Otrísal. Do konce poločasu zelenobílí inkasovali ještě dvakrát z kopačky Retena a Bednáře.

„Shodli jsme se s trenéry, že kluci nepřišli odehrát výsledek, ale spíš si zahrát fotbal. Což nás hlavně od některých zkušených hráčů trochu mrzí, protože si myslíme, že od nich můžeme čekat víc,“ řekl pro Kladenský deník kouč Dominik Rodinger.

V druhém poločasu hru postupně oživila šestice střídajících hráčů. I díky tomu mužstvo dlouho zdárně odolávalo líšeňským výpadům a osm minut před koncem se dokonce dočkalo snížení z kopačky Kosíka. V závěru utkání Hostouňští ucítili, že by mohli utkání ještě zdramatizovat, ale další branku už nevstřelili, a naopak ještě jednou inkasovali. I tak byl trenér Dominik Rodinger s druhým poločasem spokojený: „od prostřídání se nám to líbilo mnohem víc, kluci najednou viděli, že mohou hrát i s tak dobrým protivníkem. Někteří hráči prostě ukazují charakter a touhu jít to na hřiště odmakat, toho si ceníme. A potřebujeme to, abychom mohli být úspěšní.“

SK Líšeň vs. Sokol Hostouň 4:1 (3:0)

Sestava SH: Pančev (46. Tetour) – Zahranychnyy, Shkyria (62. Bízek), Charvát (62. Kosík), Neruda (72. Zastavnyi) – Novák F. (62. Kubáň), Gabovda (72. Mentberger), Januška (62. Novák D.) – Vlasák, Paulizzi, Houdek

Branky: 8. Otrísal, 28. Reteno, 37. Bednář, 90. Šumbera – 84. Kosík

V nadcházejícím týdnu už Sokol vykročí do sezony 2022/23 utkáním předkola poháru MOL Cup. V pátek večer (18:00) se postaví ve Slaném domácímu SK. O týden později zahájí čtvrtou sezonu v ČFL venkovním zápasem na půdě Povltavské fotbalové akademie.