A tým | První mužstvo prohrálo s Českým Brodem

Hostouň ve druhém přípravném utkání sice podlehla Českému Brodu 1:2, mužstvo složené převážně z mladších ročníků a hráčů na testech však potvrdilo svoji kvalitu. Tu prokázalo především ve druhém poločase, kdy nad soupeřem mělo jasnou převahu.

Hostouňští nastoupili do druhého přípravného utkání bez většiny stavebních kamenů kádru z loňské sezóny. Z různých důvodů chyběli Trapp, Dosoudil, Charvát, Marek, Hájek, Lohoyda, Hovorka ad. Šanci tak dostali převážně hráči mladšího ročníku narození a ti, kteří bojují o svou šanci navléknout zelenobílý dres v následujícím ročníku.

Na to, že se obě mužstva nachází prakticky na začátků přípravy, utkání nabralo spád hned od začátku. Jak Hostouňští, tak hráči Českého Brodu si v úvodní dvacetiminutovce vytvořili několik nadějných střeleckých příležitostí. Všechny však zůstaly bez gólového vyústění.

Nejdůležitější okamžiky prvního poločasu se odehrály po půlhodině hry. Nejprve došlo ve 33. minutě, po hlavičkovém souboji, ke zlomenině nosu stopera Konejla, se kterým odjel do nemocnice. Následně, než stačili trenéři poslat do hry náhradu, využili Českobrodští přesilovou hru a otevřeli skóre. A o pár minut bylo ještě hůř, když zvýšili na dvoubrankový rozdíl. V závěru dostali Hostouňští, po ruce hráče hostů ve své šestnácte, možnost zahrávat pokutový kop. Kabele však poslal míč nad bránu.

Druhý poločas už byl čistě v režii domácích. Soupeře sice několikrát zatlačili hluboko na své polovině, ale z tlaku dokázali vytěžit pouze snížení na 1:2, když se po přihrávce Radlera prosadil Vegricht.

V zápase proti Brodu mě potěšili mladí hráči a ti, co je máme na zkoušku. Dělají pokroky, posouvají se výkony směrem dopředu. Hráče skutečně pochválím, ve druhém poločase udělali na Brod neskutečný tlak. Přitom ze základu hráli jen Brejcha, Kabele a Zahranychnyy,“ řekl k utkání trenér zelenobílých Ivan Pihávek pro Kladenský deník.

Příští přípravné utkání je na programu ve středu 29. 7. (18:00) v Hostouni. Soupeřem nám bude třetí celek loňské sezóny Divize B Meteor Praha.

Sokol Hostouň vs. SK Český Brod 1:2 (0:2)

Sestava: Mařík - Zahranychnyy, Konejl (35. Bureš), Krupička, Kulhavý - Kabele, Soukup, Brejcha, Čakurda (60. Radler) - Smékal, Vegricht

Branka: Vegricht

Autor: Lukáš Horníček | Foto: Bohumil Kučera