A tým | První mužstvo dnes odstartuje přípravu. Do Hostouně se vrací Lička

Po měsíční dovolené se hráči Hostouně vrátí k přípravě na jarní třetiligové boje. K úvodním tréninkům se sejde takřka kompletní mužstvo doplněné o nově testované hráče. Na lavičce se po boku Dominika Rodingera nově postaví Mario Lička. První přípravné utkání Hostouňští odehrají v sobotu 15. ledna na půdě Teplic. 

 

 

Přesně 38 dnů po poslední společné tréninkové jednotce se v pondělí sejdou hráči A mužstva, aby mohli nastartovat přípravu na druhou část sezony 2021/22. Trenérovi Rodingerovi se bude hlásit takřka kompletní tým z podzimní části. Příprava Sokola se již nebude týkat Jana Pavlíka, Daniela Dostála, Leoše Gajdošíka a Tomáše Mejdra.

 

Honza se již v listopadu dohodl s vedením na ukončení působení v zelenobílém dresu Sokola. Dan se vrací do mateřského týmu z Julisky, kde zahájí zimní přípravu. Leoš se stěhuje zpět na rodnou Moravu, kde bude hledat fotbalový klub pro svůj další rozvoj. Posledně jmenovaný Tomáš se rozhodl jít za větším herním vytížením do Přední Kopaniny. Pro začátek přípravy nebudou trenérům k dispozici ani dva rekonvalescenti – Jiří Kabele a Vojtěch Menteberger.

 

Vedení Hostouně nelení ani v případě posílení kádru. První posilou zelenobílých se stal pětadvacetiletý Adam Fotr. Odchovanec pražské Bohemky přichází do Hostouně po dvouapůlletém působení v Motorletu Praha. Příchodem Adama posílení mužstva nekončí. V hledáčku jsou další zajímavá jména se zkušenostmi z předních českých soutěží.

 

Šanci v přípravě dostanou i odchovanci Sokola Petr Študent a Marek Dědeček. Oba se tak pokusí navázat na vydařené zapojení do týmu v závěru loňského kalendářního roku. Tréninky s třetiligovou Hostouní si v nadcházejících týdnech vyzkouší teprve sedmnáctiletý talent Dominik Šmerda, který na podzim hájil barvy pražského Tempa v ČLD.   

 

Na lavičce se vystřídají ex-baníkovci, oba pomůžou na hřišti

Zásadní změna proběhne na trenérské lavičce Sokola. V pozici asistenta již nebude nadále působit Tomáš Marek. Stěhovat se nebude nikterak daleko. Jeho kroky povedou zpět do hráčské kabiny prvního mužstva, kde bude působit jako prodloužená ruka trenérského týmu a v neposlední řadě se jako hráč pokusí o návrat na třetiligová kolbiště.

 

 

„Po skončení podzimní části sezony jsme se vzájemně s vedením klubu a realizačním týmem dohodli, že se vrátím do hráčské kabiny. Bylo to hlavně z důvodu letního a podzimního odchodu zkušených hráčů Dosoudila, Trappa, Brejchy a zranění Jirky Kabeleho, který byl nucen podstoupit operaci. Měl bych klukům pomoci hlavně v kabině, při trénincích a možná i v jarních mistrovských zápasech. To bude hlavně záležet na mém zdravotním stavu, formě a rozhodnutí trenérů,“ vysvětluje svůj návrat do hráčské kabiny Tomáš Marek.

 

Na lavičce vystřídá ex-kapitána ostravského Baníku Tomáše Marka další dlouholetá opora Slezanů a devatenáctinásobný reprezentant Mario Lička. Ten se tak do Hostouně vrací po roce a půl. Během jeho posledního působení na jaře 2020, ještě coby hráče, však za Sokol odehrál vlivem pandemie jediné utkání. Nyní své bohaté zkušenosti bude hráčům předávat nejen na hřišti, ale i z pozice asistenta trenéra.

 

 

Dominika Rodingera před startem zimní přípravy…

 

Myslím, že už se všichni těšíme, že se potkáme po delší době zase na hřišti. Kdo to tak necítí, tak je něco špatně a měl by pouvažovat nad tím, proč ten fotbal ještě vlastě hraje (dodává s úsměvem). Ale věřím, že nikdo takový u nás není. Naopak, když vidím, jak kluci plní program, který dostali koncem prosince, tak mám radost a nabíjí mě to energií.

 

Máme před sebou těžkou misi, kterou je potřeba zvládnout. Od toho se bude odvíjet celá příprava. Máme velmi silné soupeře, kteří nás prověří a bude na každém z nás, jak zabojuje o boje v jarní části. Přivítáme i nové tváře, které jsme si společně s vedením vytipovali a určitě budeme dál aktivní, jak tým správně doplnit.

 

Mám velkou radost z příchodu Maria Ličky, který nám zabije dvě mouchy jednou ranou. Bude působit v roli mého kolegy, ale samozřejmě pokud bude potřeba, tak by byl hřích nevyužít i jeho zkušeností a kvalit na hřišti. Očekávám od něj i velkou práci směrem k individuálnímu rozvoji hráčů. Moc se těším, jak se nám vše podaří nastavit společně s Tomášem Markem, který se definitivně vrací jako právoplatný hráč do kabiny.

 

 

V přípravě s Teplicemi, Dynamem, ale i se Spartou

Během zimní přípravy odehraje A mužstvo sedm přípravných duelů. Prvním soupeřem bude Hostouňským výběr z prvoligového a třetiligového mužstva Teplic. O týden později přivítají Hostouňští na zličínské umělé trávě rezervu Příbrami. Lednový blok uzavřou v Satalicích zápasem s béčkem Dukly.

 

Na soupeřových hřištích odehrají i všechna únorová klání. Nejprve narazí na mostecký Baník vedený extrenérem zelenobílých Zdeňkem Haškem. O týden později se v rámci jihočeského tripu střetnou s Dynamem České Budějovice. Vrcholem měsíce pak bude zápas na Strahově s rezervou Sparty, pro níž bude vzájemný souboj generálkou před jarní částí Národní ligy. O týden později pak čeká Hostouň vlastní generálka na jaro s rezervou Bohemky.   

 

DATUM

DOMÁCÍ

HOSTÉ

so 15.01.2022 11:00

FK Teplice A/B

Sokol Hostouň

so 22.01.2022 10:00

Sokol Hostouň

1.FK Příbram B

so 29.01.2022 11:00

FK Dukla Praha B

Sokol Hostouň

so 05.02.2022 11:30

FK Baník Most - Souš

Sokol Hostouň

so 12.02.2022 15:30

Dynamo Č. Budějovice B

Sokol Hostouň

so 26.02.2022 10:30

AC Sparta Praha B

Sokol Hostouň

so 05.03.2022 12:30

Sokol Hostouň

Bohemians 1905 B

 

Záchranářská mise začne v půlce března

Jarní záchranářskou misi odstartují Hostouňští 13. března domácím utkáním se Slavií Karlovy Vary. Před domácím publikem se představí i v rámci druhého jarního kola. V atraktivním duelu změří síly s rezervou plzeňské Viktorky. Březnový program uzavřou na hřišti pražského Motorletu.

 

V dubnu mají zelenobílí na programu dvě venkovní utkání (PFA, Písek) a dvě domácí utkání (Králův Dvůr, Vyšehrad). O osudu střetnutí se Slavojem Vyšehrad se rozhodne v následujících týdnech. Po vyloučení pražského celku se čeká na verdikt Odvolací komise FAČR.

 

V květnu se mohou hostouňští fanoušci těšit na tři atraktivní domácí duely. Na stadion Vojtěcha Zeithamla zavítá béčko Slavie, Admira Praha a Domažlice. Májové výjezdy zavedou Sokol do Rakovníka a do pražských Holešovic, kde hraje své domácí utkání Vltavín.

 

Na závěr sezony se dají očekávat tuhé záchranářské boje. Začátkem června zajíždí Hostouňští do Příbrami, následně přivítají SK Benešov. Tečku za sezonou udělají 18. června v Sokolově.

 

K.

DATUM

DOMÁCÍ

HOSTÉ

16.

ne 13.03.2022

Sokol Hostouň

FC Slavia K. Vary

17.

ne 20.03.2022

Sokol Hostouň

FC Viktoria Plzeň B

18.

so 26.03.2022

FK Motorlet Praha

Sokol Hostouň

19.

ne 03.04.2022

Sokol Hostouň

FK Králův Důr

20.

so 09.04.2022

Povltavská FA

Sokol Hostouň

21.

ne 17.04.2022

Sokol Hostouň

FC Slavoj Vyšehrad

22.

so 23.04.2022

FC Písek

Sokol Hostouň

23.

ne 01.05.2022

Sokol Hostouň

SK Slavia Praha B

24.

so 07.05.2022

SK Rakovník

Sokol Hostouň

25.

ne 15.05.2022

Sokol Hostouň

FK Admira Praha

26.

so 21.05.2022

FK Loko Vltavín

Sokol Hostouň

27.

ne 29.05.2022

Sokol Hostouň

TJ Jiskra Domažlice

28.

so 04.06.2022

1.FK Příbram

Sokol Hostouň

29.

ne 12.06.2022

Sokol Hostouň

SK Benešov

30.

so 18.06.2022

FK Baník Sokolov

Sokol Hostouň


 

Autor: Lukáš Horníček

 

 

  •  
  •  
Fan Shop Sokol Hostouň