4. 5. 2024 (10:15) | ČFL - 25. kolo: Motorlet Praha vs. Sokol Hostouň (Jinonice)

A tým | První jarní body z venku. Cábelíky jsme knokautovali ve druhém poločase

Hostouňští slaví první výhru na venkovním hřišti v jarní části sezony ČFL. A výhra to byla pořádná! Nad Královým Dvorem vyhráli 4:1 a v tabulce udrželi šestou příčku. Mezi úspěšné střelce Sokola se zapsal Andy Zahranychnyy, Jiří Miker, Adam Vlasák a premiérově Oskar Fotr.

Do sobotního utkání v Králově Dvoře vlétli Hostouňští jako uragán a již po šesti minutách se radovali z úvodní branky utkání. Tu zařídil krásnou střelou zpoza velkého vápna Andriy Zahranychnyy. O pár minut později se hráči Sokola radovali podruhé. Bohužel jen chvilku. Jejich radost uťal zvednutý praporek asistenta rozhodčího. Po neuznané brance dostali v 17. minutě druhý tvrdý direkt, a to v podobě vyrovnání skóre po brance Beňa. Po zbytek prvního poločasu již dokázali domácí pohlídat všechny útoky zelenobílých, a naopak sami několikrát nebezpečně zahrozili. Naštěstí bez gólového efektu.

Ve druhém poločase začali přebírat iniciativu na hřišti opět Hostouňští. Tu podpořil po patnácti minutách příchod dvou čerstvých útočníků - Jirky Mikera a Oskara Fotra. Prvně jmenovaný byl na hřišti pouhé čtyři minuty, když po krásné střele z voleje dostal Sokol podruhé v utkání do vedení. Drama v závěrečných minutách odmítl Vlasák, kterého marně stíhali domácí obránci a nezastavil ho ani domácí brankář. Poslední vzdor Cábelíků uťal v 85. minutě Oskar Fotr brankou z penalty, jež byla nařízena po faulu na něj.

„Pomohl nám dobrý úvod, i když jsme pak inkasovali a měli i trochu štěstí při šancích soupeře. Ale po přestávce už jsme byli jasně lepší, dokázali jsme přidávat plyn a dali nakonec i góly. Výhra těší o to víc, že s Královákem máme určitou rivalitu a úspěch si užíváme víc než jiné výhry,“ přiznal v rozhovoru pro Kladenský deník trenér Dominik Rodinger.

FK Králův Dvůr vs. Sokol Hostouň 1:4 (1:1)

Sestava – Sokol: Vitásek - Zahranychnyy, Krunert, Charvát, Juninho Pavi (58. Miker), Januška, Vlasák (75. Novák D.), Štětka, Šmerda (58. Oskar F.), Habovda (87. Matějíček), Hucek

Branky: 17. Beňo - 6. Zahranychnyy, 65. Miker, 71. Vlasák, 85. Fotr O.

Žluté karty: Procházka, Beňo - Miker