29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | První body pro Hostouň visely v šibenici

V dohrávce druhého kola ČFL skupiny A hostila dnes předposlední Hostouň poslední Sokolov. Domácí si díky krásnému gólu do šibenice připsali za výhru 1:0 (0:0) první tři body, ale také se poprvé v tomto ročníku trefili do brány.

Na hostouňském trávníku se potkaly týmy, které v dosavadním ročníku marně hledaly recept na vstřelení branky. A stejný scénář měl i první poločas. Sokol Tetour nemusel řešit žádnou nebezpečnou střelu, na opačné straně hřiště spálil vyloženou gólovou šanci Trapp, když krok od brankové čáry poslal hlavou míč do rukou brankáře. Předtím i potom už fanoušci byli svědky jen několika slibných závarů v šestnáctce Sokolova.

Po návratu ze šaten pokračoval až do 58. minuty fotbal bez většího vzruchu, nepočítáme-li hlasité výčitky domácích fanoušků. V té minutě poslal sudí udělením červené karty za faul jednoho z hostí do šaten a tým ve žlutých dresech postavil před své pokutové území „autobus“. Ten nešlo prostřelit ani obejít. Cestu ke gólu ale domácí přeci jen našli. Po 258 minutách vymetl Kulhavý protější šibenici soupeřovi brány.

Sokol ziskem tří bodů odskočil v tabulce Sokolovu a vyšvihl se na třinácté místo. Za sebou nechal ještě Rakovník a béčko Příbrami. V neděli dopoledne hrají Sokolové na hřišti rezervy Viktorie Plzeň.

Sokol Hostouň vs. FK Baník Sokolov 1:0 (0:0)

Sestava (Sokol): Tetour - Pavlík, Kosík, Dosoudil, Hovorka - Kulhavý (80. Dostál), Zahranychnyy (90. Soukup), Trapp, Brejcha, Kabele (66. Hájek)  - Vegricht (66. Brandl)

Branka: 78. Kulhavý

Žluté karty: Kabele, Dosoudil, Kulhavý, Brejcha, Kosík - Fišer, Hackl, Holík

Červená karta: Holík (po druhé žluté)