29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Postup do druhého kola vystřelil Hájek

Po čtvrté za sebou zvládli Hostouňští nástrahy prvního kola českého poháru Mol Cup. Ze hřiště divizní Dobříše si přivezli výhru 3:1. Dvě branky vstřelil Hájek, postup pečetil v závěru utkání Vlasák.

Úvod prvního poločasu příliš fotbalové krásy nenabídl. První vážnější ohrožení branky přinesla až 30. minuta. Velký závar před brankou domácích však Hostouňští nedokázali přetavit v branku. Nejprve z úhlu napálil Gajdošík pouze gólmana, následné dorážky Charváta a Shkyria vykopávali hráči Dobříše v podstatě z brankové čáry. A když v závěru nedokázali proměnit ojedinělou střelu na branku ani domácí, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Bezbrankové skóre se však měnilo již v úvodní minutě druhého poločasu. Po přihrávce Dostála se dostal do úniku Hájek, který se v podobných situacích nemýlí – 1:0 pro Hostouň. V 64. minutě se podařilo domácím sice vyrovnat, ale jejich radost trvala pouze 8 minut. Vedení zelenobílým vrátil druhou brankou utkání Hájek. V závěru utkání si již hráči Sokola cestu do druhého kola pohlídali. Razítko na postup dal v 88. minutě Vlasák.

MFK Dobříš vs. Sokol Hostouň 1:3 (0:0)

Sestava - Sokol: Tetour - Pavlík, Shkyria, Charvát (46. Kosík) - Mejdr (63. Hovorka), Neruda (63. Kubáň), Dostál, Mentberger, Zahranychnyy - Hájek (79. Vlasák), Gajdošík (73. Miker)

Branky: 63. Talůžek - 46. a 72. Hájek, 88. Vlasák

Utkání pohledem asistenta trenéra Tomáše Marka

Zápas v Dobříši byl přesně takový, jaký jsme očekávali. Domácí mužstvo se prezentovalo bojovným stylem a nic nám nedalo zadarmo. Naše územní převaha v prvním poločase bohužel nebyla korunována gólem, ač tam situace ke skórování byly. V zápase jsme dali prostor méně vytíženým hráčům, a hlavně Štěpán Hájek si řekl svým výkonem a dvěma brankami o základní sestavu v následujícím mistrovském utkání.

Již v neděli čeká Hostouňské první utkání sezony v domácím prostředí. V neděli od 17 hodin přivítáme pražský Motorlet.

Autor: Lukáš Horníček