A tým | Ohlédnutí za podzimem

I přes veškeré nástrahy současné doby, dokázalo první mužstvo Hostouně odehrát plnou porci podzimních utkání bez jediného odkladu. Rozehranná sezona nabídla několik zajímavých a atraktivních bitev, včetně té pohárové s Pardubicemi.

Hostouňští v minulé sezóně udělali ze svého svatostánku nedobytnou tvrz. Ani letos domácí diváky na stadionu Vojtěcha Zeithamla herně nikterak nezklamali. Bohužel výsledkově to už tolik slavné nebylo. Napoprvé se doma představili ve 3. kole, kdy přivítali tradičního soupeře posledních let – FK Motorlet Praha. Po vyrovnané bitvě padli zelenobílí brankou v nastaveném čase. Z následných čtyř domácích klání sice vytěžili 10 bodů (Povltavská FA 1:0, Písek 0:0, SK Rakovník 2:0 a Sokolov 2:0), ve zbytku podzimu už však vyšli naprázdno. Nejprve ztratili smolně utkání s lídrem soutěže – Vltavínem – v nastaveném čase. V posledním hraném domácím utkání padli s rezervou Příbrami 3:4.

Venkovní utkání jsou dlouholetou slabinou Sokola. A ne jinak tomu bylo letos na podzim. Z osmi podzimních venkovních utkání vytěžili Hostouňští pouhé dva body za plichtu v Karlových Varech (0:0) a v Benešově (1:1). Blízko bodovému zisku byli Hostouňští i na půdě silných Domažlic a Vyšehradu, bohužel nakonec vyšli naprázdno. Stejně tak v Plzni, v Králově Dvoře, v Horních Počernicích s rezervou Slavie i na Admiře.

Suma sumárum…, Hostouňští uzavřeli podzim na 13. příčce s 12 body za tři výhry a tři plichty. To jim sice zaručuje přezimování mimo sestupové pozice, ale zároveň vyhlídky na těžké jarní záchranářské boje s Benešovem (15 bodů), Sokolovem (11 bodů), Rakovníkem (10 bodů) a poslední Povltavskou fotbalovou akademií (9 bodů).

V poháru Mol Cup dokráčeli hráči Sokola počtvrté za sebou do druhého kola. Za výhru v úvodním kole v Dobříši jim byl odměnou atraktivní los pro kolo druhé. Po loňské vyrovnané bitvě s prvoligovou Mladou Boleslaví, si svěřenci Dominika Rodingera i tentokrát vyšlápli na zástupce Fortuna ligy - FK Pardubice. Utkání dospělo až do prodloužení, v němž rozhodli Východočeši o svém postupu v 99. minutě.

Branky

Sokol se dokázal na podzim prosadit šestnáctkrát. O titul podzimního krále střelců Hostouně se dělí s 3 přesnými zásahy Tomáš Dočekal a Adam Vlasák. Dvakrát se dokázal prosadit Štěpán Hájek a Jiří Miker. Po jedné brance si připsal Vojtěch Mentberger, Jiří Kabele, Petr Hovorka, Kyrylo Shkyria a Leoš Gajdošík.

Asistence

Nejvíce gólových přihrávek si na podzim připsal Štěpán Hájek (3 asistence). Dvakrát nahrál na branku Andriy Zahranychnyy a Tomáš Dočekal. Jednu přesnou asistenci zaznamenal Zdeněk Hucek, Karel Charvát, Adam Vlasák a Petr Hovorka.

Body

V tabulce nasbíraných bodů se dělí o první pozici Tomáš Dočekal (3+2) a Štěpán Hájek (2+3). Druhou pozici drží Adam Vlasák (3+1) a třetí místo obsadil Andriy Zahranychnyy (1+1), Jiří Miker (2+0) a Petr Hovorka (1+1). Jeden bod zaznamenal Zdeněk Hucek, Karel Charvát, Vojtěch Mentberger, Kyrylo Shkyria, Jiří Kabele a Leoš Gajdošík.