A tým | Ofenzivní smršť z první půle Hostouni málem nestačila

Hostouňští sokolové vyhráli doma nad Libiší 3:2 a dál vedou divizní tabulku skupiny B..

Od první minuty se na hosty valila ofenzivní smršť. V desáté svítila na ukazateli skóre u domácích dvojka a pro Libiš mohlo být ještě hůř. Spousty akcí sokolů totiž končily bez finální střely nebo mimo bránu. V ní se dvakrát vyznamenal libišský obránce, který z čáry odvrátil gól a brankář, který na ní zneškodnil hostouňskou tutovku. Hosté v té době předvedli na druhé straně parádní slalom pokutovým územím, a když už viděli míč v síti, vytáhl Czehowsky ze svého repertoáru fantastický zákrok. Sokolové poté přidali pěknou hlavičkou Kulhavého třetí gól a dál pokračovali v útočném pohodovém fotbale. Brankový kontr Libiše jim úsměv z tváří nevzal.

Ten z hostouňských tváří mizel s postupujícím časem druhého poločasu. A s druhým gólem v jejich síti zmizel úplně. Hosté zlepšili hru v obraně, víc zlobili z brejků a domácí se na uhájení výhry nadřeli. "Za druhý poločas jsem na svůj tým naštvaný. Soupeř nás začal přehrávat ve středu hřiště a my se kvůli tomu nedostali k naší útočné hře. Spokojenost zůstává s výsledkem," uvedl po zápase trenér Hostouně Ivan Pihávek.

Sokol Hostouň vs. TJ Sokol Libiš 3:2 (3:1)

Sestava: Czehowsky - Vašák, Dosoudil, Trapp, Charvát - Laušman, Vojtěšek, Kulhavý, Kabele - Hájek (81. Věchtík), Vegricht

Branky: 1. Vojtěšek, 6. Laušman, 29. Kulhavý - 29. Šobr, 58. Očovan

Žluté karty: Kulhavý, Vašák

Rozhodčí: Cihlář František - Kubec Václav, Kastl Jan

Autor: Vaše Kladno, Lukáš Horníček | Foto: Jan Murárik