A tým | O postup do druhého kola Mol Cupu se střetneme s Karlovými Vary

V rámci prvního kola Českého poháru - Mol Cup přivítáme zítra na našem hřišti soupeře z třetiligové soutěže FC Slavii Karlovy Vary. Utkání začne v 17:00.

 

14. 08. 2019 (17:00) | Sokol Hostouň vs. FC Slavia Karlovy Vary

Hřiště: Stadion Vojtěcha Zeithamla - U Hřiště 307, Hostouň u Prahy 273 53

 

Představení soupeře

FC Slavia Karlovy Vary je český fotbalový klub z Karlových Varů, účastník ČFL. V současné podobě byl založen v roce 2001, jeho historie však sahá až do roku 1928.

 

Nejvýznamnějším karlovarským klubem byla SK Slavia. Založena byla v roce 1928 od roku 1932 pak má klub i vlastní hřiště u horního nádraží. V roce 1938, v důsledku odstoupení Sudet fašistickému Německu, je nucen klub svoji činnost přerušit, a ta je obnovena až po válce v roce 1945. V souvislosti s tím, klub mění své působiště a přechází na hřiště v karlovarské čtvrti Rybáře. Klub působil po celou tuto dobu na úrovni Divize. V roce 1953 je klub donucen změnit své jméno na DSO Dynamo, později TJ Dynamo a poprvé je zařazen do nově vzniklé 2. československé ligy, kde působil s kratšími přestávkami až do roku 1968. V roce 1963 klub naposledy přesídlil do čtvrti Drahovice, kde působí klub dodnes (hrají zde mládežnické týmy). V roce 1965 se klub vrátil k tradičnímu jménu Slavia. Po sestupu v roce 1968 klub už nikdy takové úrovně nedosáhl a působil v divizi po založení 3. ligy pak krátce i v ní ale naposledy v roce 1976. Klesající výkonnost se prohlubovala a klub účinkoval pouze v krajském přeboru či divizi, a to až do roku 1995, kdy klub vyhrál krajský přebor a postoupil do divize. Do ní už však nenastoupil, ale pod novým jménem SK VTJ Slavia KV, protože došlo ke sloučení klubu s VTJ, se účastnil 3. ligy. Klub ale hned v dalším ročníku končí předposlední a sestupuje zpět do divize. I přes sloučení s VTJ však klub tíží finanční problémy. V souvislosti s tím byly dokonce zrušeny veškeré mládežnické kategorie. V roce 1998 je na klub vyhlášen konkurz a je vyloučen z divize a sestoupil tak do přeboru, kde působil až do roku 2001, kdy byl sloučen s TJ Karlovy Vary-Dvory. ZDROJ

 

V novodobé historii působili Karlovarští převážně v třetí nejvyšší soutěži. V soutěžním ročníku 2013/14 však sestoupili do divize. V předloňské sezóně vyhráli s přehledem svoji divizní skupinu a po čtyřleté odmlce oslavili návrat do ČFL. Obnovená třetiligová příslušnost se Západočechům příliš nevydařila. V sedmnáctičlenné tabulce skončili na 15. příčce se ziskem 33 bodů. Nejlepšími střelci mužstva se v loňské sezóně stali sedmibrankový Dominik Mandula a Pavel Maňák.   

 

Vzájemná utkání

- žádná vzájemná utkání

 

Fan Shop Sokol Hostouň