29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Na Spartě jsme nepropadli. Z vítězství se i tak radovali domácí

Po víkendové přestřelce v Teplicích čekal na Sokol o něco těžší kalibr. Druholigová rezerva Sparty Praha! I když do utkání Hostouňští vstoupili v hodně improvizované sestavě, vítězství 2:0 nedali soupeři zadarmo.

První mužstvo se stále nachází ve fázi oťukávání a trenéři nešetří minutáží pro hráče ze širšího kádru a talentovaných dorostenců. A nic se na tom nezměnilo ani ve středu na Strahově, kde se Hostouňští postavili druholigové rezervě Sparty. Velké starosti dělala trenérům před zápasem i velká marodka týmu.

Utkání začali lépe domácí, ale jejich mírná převaha byla pouze platonická. Po čtvrthodině se přeci jen začali osmělovat i hráči Sokola a jejich návštěva soupeřovy půlky byla čím dál častější. Největší šance se zelenobílí dočkali krátce před přestávkou. Nadějnou šanci Krunerta však zlikvidoval domácí brankář Tůma. Neproměněná šance mrzela o to víc, že z následné akce úspěšně udeřila Sparta. Centr Horáka našel Novotného, který střelou z voleje nedal Tetourovi šanci.

Sestavu Hostouně pro druhou půli ovlivnilo zranění tří hráčů. Ze hry se pro zdravotní indispozice poroučel Javier Neruda, David Štětka a Oskar Fotr. Nejcitelnější zásah to byl pro obranu, kdy při absenci Charváta a Kosíka, musel pozici stopera zastat Krunert. Naopak na jeho pozici přišel osmnáctiletý Kyrylo Drul a postu pravého beka se zhostil další mladý hráč Daniil Sadyk.

I přes všechny strasti se sestavou, byli Hostouňští zkraje druhé půle blízko vyrovnání. A to hned několikrát. Po velkých šancích Krunerta, Šmerdy a Vlasáka ke změně skóre nedošlo. To se změnilo až v 63. minutě. Bohužel, po individuální akci Cissého opět v náš neprospěch. V závěru utkání se vrátila mírná převaha na stranu domácích, ale na konečné skóre 2:0 to už vliv nemělo.

V následujícím přípravném utkání narazíme na další mužstvo se zvučným jménem. Poprvé v historii klubu poměříme síly se Slovanem Bratislava. Zápas odehrajeme v sobotu odpoledne (15:00) na hřišti soupeře.

S trenéry jsme se shodli, že to z naší strany bylo, co se týče nasazení, přístupu a plnění taktických pokynů, nadstandardní utkání. Samozřejmě bychom chtěli víc kontrolovat hru, mít větší součinnost mezi řadami, ale na to má velký vliv množství změn v sestavě a celkově hráči, kteří hrají. Dáváme velký prostor klukům, kteří byli ve Slaném, či skončili v dorostenecké kategorii. Chceme je vidět a udělat si obrázek o tom, zda dostanou prostor v áčku nebo bude lepší, aby hráli co nejvíce minut třeba ve Slaném. Dnešek ukázal, že je nadále dost věcí, které děláme hůř, než bychom chtěli, ale od toho je příprava, a určitě budeme nadále chtít pracovat na detailech hry.

AC Sparta Praha B vs. Sokol Hostouň 2:0 (1:0)

Branky: 43. Novotný, 63. Cissé

Sestava – Sokol: Tetour (46. Pančev) - Neruda (46. Sadyk), Štětka (46. Drul), Bízek, Kubáň (70. Shkyria) - Krunert, Novák D., Januška - Fotr O. (40. Houdek), Vlasák, Paulizzi (60. Šmerda)