10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

A tým | Krutá prohra pro Hostouň. Všechny body si odvezl Vltavín

Hostouňští v zápase 11. kola byli třetímu celku tabulky více než vyrovnaným soupeřem. V líbivém utkání plného zvratů se ale nakonec radovalo mužstvo z pražských Holešovic. O jejich výhře rozhodla sporná penalta v nastaveném čase.

Hostouňští dávají najevo svoji sílu v aktuální sezoně hlavně v domácích zápasech. Nedávno se o tom přesvědčil nejen Písek, Rakovník a Sokolov, ale i prvoligové Pardubice v poháru Mol Cup. V 11. kole čekala hráče Sokola další výzva – třetí tým tabulky Loko Vltavín.

Utkání sice domácí nezačali nejlépe, ale brzo se ve hře papírovému favoritovi vyrovnali. Paradoxně, když se zdálo, že mají Hostouňští navrch, dokázal se ve 22. minutě prosadit po rohu hostující Matějka. Na vedoucí branku Vltavínu dokázali svěřenci Dominika Rodingera odpovědět o 12 minut později. Dlouhý nákop Vlasáka si na půli přebral Dočekal, který po sólu nekompromisně zavěsil.

Začátek druhého poločasu sice opět vyšel lépe hostům, ale tentokrát Hostouňští dokázali rychle zareagovat a po chvíli přebrali iniciativu na hřišti. Odměnou jim byl dokonaný obrat po brance Mikera v 53. minutě. Radost jim však nevydržela příliš dlouho. V 56. minutě vyrovnal svou 17. brankou v sezoně Petr Pejša. Ten byl i u dvou sporných situacích v závěru zápasu. Nejprve si v 88. minutě vykoledoval faul před hranicí velkého vápna, po jehož rozehrání viděl rozhodčí Kotalík ruku Gajdošíka stojícího ve zdi. A vzhledem k tomu, že se diskutabilní situace odehrála vně pokutového území, spadl hostům v samotném závěru utkání do klína dar v podobě penalty. Tu s přehledem proměnil Pejša a rozhodl o tříbodovém zisku pro Vltavín.

Sokol Hostouň vs. FK Loko Vltavín 2:3 (1:1)

Sestava - Sokol: Pančev – Pavlík (90. Hájek), Zahranychnyy (90. Kubáň), Kosík, Hucek (86. Mentberger), Miker, Charvát, Vlasák (81. Gajdošík), Dočekal, Kabele, Neruda (81. Hovorka)

Branky: 34. Dočekal, 53. Miker – 22. Matějka, 56. a 90. Pejša

Žluté karty: Zahranychnyy, Kosík, Hovorka - Kuchař, Čejda, Pejša

Utkání pohledem trenéra Dominika Rodingera

Nádherný zápas, který měl všechno. Chyběla tomu jen červená karta (smích). Upřímně říkám, že tohle byl jeden z nejlepších zápasů, co jsem na této úrovni viděl. Oba týmy předváděly hru, která se lidem musela líbit. Začátek zápasu byl v rukách Vltavínu. Poté jsme začali kousat my a měli šance na vstřelení branky. Bohužel jsme lajdácky dostali na 0:1 z rohu, ale poměrně brzo srovnali Dočkym, který to vzal v nájezdu na sebe a poslal nás do šaten za stavu 1:1.

Druhý poločas jsme začali zase hůř než soupeř. Brzo jsme však začali ovládat prakticky dvacet pět minut celé hřiště a Vltavín zatlačili na jejich půlku. Odměnou byla branka Mikyho, který si svůj gól už zasloužil. Ale tentokrát brzy srovnal Pejša ze situace, která je opět z kategorie laciných. Štěstí jsme neměli ani při gólové střele Andyho a naopak jsme inkasovali v 92. minutě z penalty, kterou nekompromisně proměnil Pejša.

Rozhodující momenty nám zatím nejdou na ruku, jsou u nich nejmladší hráči a soupeři nás nemilosrdně trestají. Je mi kluků líto, tohle si nezasloužili. Předvedli výkon na hranici našich možností. Soupeři gratuluji k vítězství a děkuji mu za vynikající fotbal. K rozhodčímu se vyjadřovat nebudu, chybovat může každý. Snad se karta brzy obrátí i na naši stranu. A v poslední řadě díky všem, kteří na zápas přišli.