29. 3. 2024 (15:00) | ČFL - 20. kolo: Sokol Hostouň vs. Povltavská FA (Hostouň)

A tým | Kanonáda v Rakovníku pootevřela dveře od další třetiligové sezony

Brankovým hodům Hostouňští po postupu do třetí ligy už odvykli. A že jich v poslední divizní sezoně bylo! V ČFL měl Sokol doposavad spíše opačnou zkušenost. V Rakovníku si však záchranářský duel mužstvo vychutnalo a po tříbodovém zisku za vítězství 7:0 udělalo velký krok k potvrzení třetiligové příslušnosti pro další ročník.

V podzimním utkání s Rakovníkem byli Hostouňští lepším týmem, ale střelecky se ne a ne prosadit. Vysvobozením jim byl vlastňák soupeře a branka v samotném závěru utkání. Celému střetnutí na atraktivitě nikterak nepomohlo ani neustálé přerušování a časté diskuze na hřišti i mimo něj. Vzhledem k záchranářským starostem obou týmu se očekával podobný vývoj i v sobotním vzájemném zápase…

Hostouňští však tentokrát potvrdili, že jsou v lepší herní pohodě a soupeře „umlčeli“ v samém zárodku. Od úvodních minut spustili na polovině soupeře uragán, který znamenal po dvaceti minutách hry čtyřbrankové vedení. Již ve 4. minutě otevřel skóre Dočekal, o 4 minuty později zvýšil na 2:0 Freisinger a v 16. minutě z trestného kopu, po faulu na Mikera, předvedl svoji kopací techniku Lička. Černou dvacetiminutovku uzavřel ve 20. minutě premiérovou brankou v ČFL Barbara. V dalším průběhu prvního poločasu pokračovali zelenobílí v ostřelování domácí svatyně, ale další branky už se do přestávky nedočkali.

Búra tak završili až v úvodu poločasu druhého. Ve 48. minutě se po centru Kubáně dostal k zakončení Miker, který míč do brány doslova prorval. Pátá branka přinesla na kopačky hráčů Sokola mírné uspokojení a s prostřídáním poloviny sestavy i útlum v útočném snažení. Když už to vypadalo, že se skóre měnit nebude, prosadil se v samotném závěru první brankou v hostouňském dresu stoper Štětka a v nastaveném čase uzavřel brankový účet na 7:0 Januška.

„Jsem rád, že se nám povedlo nedostat branku. Dali jsme branky, které se často nevidí ani v první lize. Je chyba televizí, že na tomto utkání chyběly,“ neskrýval spokojenost trenér sokolů Dominik Rodinger. „Definitivně zachráněni nejsme, ale věřím, že se záchranou problém mít nebudeme, i když se stále hraje o dost bodů. Důležitější v současné době než myšlenky na záchranu je pro nás zjištění, že realizační tým i hráči svou práci dělají dobře,“ dodal pro web Vaše Kladno.

SK Rakovník vs. Sokol Hostouň 0:7 (0:4)

Sestava – Sokol: Pančev – Zahranychnyy, Lička (68. Januška), Miker (60. Vlasák), Charvát, Freisinger (68. Contreras), Štětka, Kubáň, Dočekal (60. Hájek), Barbara (60. Fotr), Hucek

Branky: 4. Dočekal, 9. Freisinger, 16. Lička, 20. Barbara, 50. Miker, 85. Štětka, 86. Januška

Žluté karty: Mašek, Diawara (oba Rakovník)