A tým | Kamil Kulhavý vyřazen z kádru

Začátkem týdne ukončil Sokol spolupráci, pro hrubé porušení týmových pravidel, s jedním ze strůjců postupu do třetí ligy a oporou poslední sezony záložníkem Kamilem Kulhavým.

Kamil přestoupil do Hostouně v zimě 2017 jako devatenáctiletý mladík a hned se stal důležitým článkem základní sestavy Hostouně. O rok a půl později už s týmem slavil historický úspěch Sokola v podobě vítězství v Divizi B a postupu do třetí ligy. Sám přispěl k úspěchu 10 brankami a 5 asistencemi.

Po úspěšné sezoně hráč projevil zájem si vyzkoušet angažmá ve vyšší soutěži. Jeho cílem se stalo angažmá v druholigovém Žižkově. Působení v dresu pražské Viktorky však nakonec nedopadlo . „Osobně jsem slyšel víc verzí proč to nevyšlo. Můj názor je, že to neklaplo kvůli výši odstupného, které by musel Žižkov zaplatit všem týmům, kterými jsem prošel,“ vyjádřil se v březnovém rozhovoru k nevydařenému přesunu do Prahy samotný hráč.

Jeho další kroky vedly do Rakouska, kde si zahrál v dresu třetiligového 1. Wiener Neustädter SC a SK Bischofshofen. Ani zde Kamil nevydržel příliš dlouho. I z důvodu začátku pandemie spojenou s Covid-19 se na jaře vrátil do Česka, konkrétně zpět do Hostouně.

V Dresu Hostouně započal i loňskou třetiligovou sezonu a se čtyřmi brankami se stal nejlepším střelcem mužstva na podzim předčasně ukončené sezony. Po rozvolnění v dubnu 2021 se zapojil do přípravy na nový soutěžní ročník. Ten však už s mužstvem nezačne.

Koncem minulého týdne Kamil projevil zájem odejít z klubu. Po společném sezení s vedením se dospělo k názoru, že načasování není vhodné (dva týdny do startu soutěže) a v klubu začne i sezonu 2021/22. Pondělní trénink sice absolvoval, ne však v Hostouni, ale v týmu našeho soupeře v třetiligové skupině A SK Benešov…

„Samozřejmě, že to pro nás bude po odchodu Brejchy další ztráta hráče, který byl ještě na podzim v základní sestavě. Nastavili jsem si zde jasná pravidla a ty platí pro všechny. To co se událo poslední týden se vůbec neslučuje s pohledem, který mezi sebou zde v klubu máme. A to je důvěra, upřímnost a komunikace. S Kamilem jsme x-krát řešili za poslední dva tři měsíce jeho špatné reakce vůči realizačnímu týmu či spoluhráčům, ať už během zápasu, či tréninku. Několikrát jsme se o tom bavili osobně. Kamil uznal vždy svoji chybu s tím, že se srovná. Předseda klubu pan Hondl mu dokonce nabídl pomoc od vyhlášeného sportovního psychologa pana Vavrušky apod. Osobně si myslím, že jsme mu dali veškerou možnou podporu a je vidět, že ani to kolikrát nestačí. Určitě budeme případně hledat adekvátní náhradu, protože křídlo tak či tak potřebujeme,“ nezastíral zklamání z přístupu Kamila Kulhavého trenér Dominik Rodinger.

Vyjádření předsedy klubu Jiřího Hondla

S rozhodnutím o vyřazení Kamila z kádru se plně ztotožňuji. Kamilovi Kulhavému jsme po celou dobu jeho působení v klubu poskytovali maximální podporu v jeho sportovním růstu ve všech směrech, a to nejenom na hřišti. Daleko více než kterémukoliv jinému hráči. Bohužel bez očekávané odezvy ze strany Kamila.

Bohužel už jeho odchod před časem do Rakouska nebyl z jeho strany úplně v pořádku a současný přístup byl pro nás nadále neúnosný a měl hodně daleko do korektního jednání z jeho strany. Dnes vidím, že jeho návrat byl velkou chybou. Jak se říká dvakrát do stejné řeky nevstoupíš a tady to platí doslovně. Žádný hráč si nemůže myslet, že je víc než klub.

Pro mě osobně je Kamil synonymem jednoho velkého nenaplnění sportovních ambicí a jedno ohromné zklamání zejména po té lidské, charakterní stránce.