10. 5. 2024 (18:00) | ČFL - 26. kolo: Sokol Hostouň vs. Bohemians Praha 1905 B (Hostouň)

A tým | Hostouňští vezou z Ostrova dva body

V rámci 22. kola čekala A mužstvo bitva v západočeském Ostrově. Utkání, kterému přihlíželo 351 diváku, skončilo po devadesáti minutách bezbrankovou remízou a o vítězi tak rozhodovaly pokutové kopy. V nich byli úspěšnější Hostouňští a domu si odvezli dva body.

Kdo očekával, že si ze hřiště tonoucího týmu přiveze favorizovaná Hostouň jisté tři body, nevěřil v reálu svým očím. Lepší tým se o výhru připravil sám z části kvůli smůle, částečně vlastní nemohoucností. Tři šance neproměnili Hostouňští do přestávky, jednu stoprocentní gólovku po návratu ze šaten. "Po pokutové území soupeře proti naší hře nic nemám, to však neplatí o fotbale, jaký jsme předváděli, když jsme se do toho území měli dostat," uvedl mrzutě předseda sokolů Jiří Hondl.

Čtyřicet minut z druhého poločasu si totiž nedokázali hosté do vápna pořádně nahrát, nebo vymyslet útočnou kombinaci vedoucí k nebezpečnému zakončení. Domácí, pokud se k němu dostali, tak jejich střely připomínaly let ragbyového míče. Pokud se jim povedl náznak brejku, zastavila je bezchybná hostouňská obrana v čele s "čističem" Dosoudilem.

Hostouňští všech sedm jarních zápasů uhráli bez porážky v základní hrací době, dva body nechali jen v Souši, jinak vítězili i v rozstřelech. Tabulku vedou o čtyři body před Zbuzany, které na jaře hostí. Právě tento duel v 28. kole na začátku června a derby s kladenským SK doma příští neděli (17.00) jsou mnohými fanoušky i experty považovány za klíčové zápasy pro postupové ambice sokolů.

FK Ostrov vs. Sokol Hostouň 0:1 pp (0:0)

Sestava: Kudrna - Vašák, Dosoudil, Trapp, Charvát - Laušman, Vojtěšek, Kulhavý (78. Věchtík), Kabele - Hájek, Vegricht