A tým | Hostouňští v sobotu zajíždí do Benešova

Hostouňští zahájí v sobotu sezonu na půdě SK Benešov. Čas výkopu je stanoven na 10:15.

22. 08. 2020 (10:15) | SK Benešov vs. Sokol Hostouň

Hřiště: SK Benešov - Ke Stadionu 576, Benešov

Odjezd: 07:35 (od hřiště v Hostouni)

Představení soupeře

SK Benešov (celým názvem: Sportovní klub Benešov) je český fotbalový klub, který sídlí v Benešově ve Středočeském kraji. Klub byl založen v červnu 1913 pod názvem AFK Benešov. V roce 2013 oslavilo město Benešov 100 let kopané ve městě. Názvy klubu se v historii měnily na Benešovský SK, Slavoj Benešov, Sokol Benešov, TJ Lokomotiva Benešov, TJ ČSAD Benešov, FK Švarc Benešov, FK Benešov a SK Benešov. Největším úspěchem benešovského fotbalu je účast v 1. české fotbalové lize v ročníku 1994/95. ZDROJ

Nové tisíciletí strávil Benešov převážně v divizních soutěžích. Postup do ČFL oslavil až v sezóně 2013/2014. V třetí nejvyšší soutěži tak působí nepřetržitě již šest let. Loňskou sezónu Benešovští nezačali vůbec dobře a na první výhru si museli počkat do pátého kola, ve kterém překvapivě zvítězili nad rezervou Slavie Praha 4:2. Další tříbodové skalpy si připsali v zápasech s Jiskrou Domažlice, Rakovníkem a rezervou Viktorie Plzeň. Po šestnácti odehraných kolech náležela Benešovu 14. příčka se ziskem 16 bodů. Nejlepšími střelcem mužstva se stal se čtyřmi přesnými zásahy Zdeněk Vrňák.

Stejně jako Hostouň, mají Benešovští za sebou sobotní pohárové utkání. V něm sice proti kladenskému SK vedli po prvním poločase 6:1, ale nakonec se třásli o výhru až dokonce, když hráči Kladna dokázali snížit na rozdíl jediné branky.

Vzájemná utkání

26. 10. 2019 | SK Benešov vs. Sokol Hostouň 0:2 (0:2)